Jump to content

agataa

Użytkownicy
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

agataa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. dużo czasu minęło ale miałam to samo. rozwiązaniem było wyłączenie NFC. noszę z tyłu telefonu pod etui kartę która została wymieniona na taką z płatnościami zbliżeniowymi i powodowało to ciągle próby komunikacji telefonu z kartą
 2. test *#*#6484#*#* kiedy jest włączona w ustawieniach opcja dla przycisku menu - pokazuj menu - test jest ok dla tego przycisku. kiedy włączę opcję pokazuj ost aplikacje dlatego przycisku - jest fail. może jest jakiś sposób na przywrócenie ustawień domyślnych dla tych przycisków? w ogóle na moje oko to zniknęły jakieś pozycje z menu ustawień przycisków. po naciśnięciu power i vol- wyskakuje coś podobnego co mi wtedy ale robi tylko fastreboot a tam jeszcze oprócz tych ludzików było menu. W USA piszą że też to mają i brak rozwiązania oprócz twardego resetu. czy ktoś może ocenić czy jego menu ustawień skrótów i przycisków wygląda tak samo jak u mnie? Edit: Rozwiązanie problemu: tylko reset do ustawień fabrycznych, mają ten problem na całym świecie i nie ma posta z rozwiązaniem. Przekonałam w nocy cały internet i jeszcze dalej, próbując wszystkiego co znalazłam i d*pa. Menu po resecie nie uległo zmianie, po prostu po resecie po ustawieniu opcji wyświetlania paska aplikacji po dotknięciu przycisku menu ustawienie to zaczęło być uwzględniane. CZYLI po prostu po zawieszce uszkodził się soft. Nie wiem może można by miui przeinstalować jakoś ale ja już nie miałam cierpliwości na zgłębianie tej umiejętności. Aha. Chciałam serdecznie poradzić administracji żeby zamiast dawać KARY i nazywać czyjeś posty SPAMEM poszerzyli wiedzę z zakresu użyteczności komunikatów oraz przyjaznej obsługi użytkowników i w ogóle rozwiązywania ich problemów. Zamiast pielęgnowania zwyczajów zawracania gitary punktami ujemnymi czy jak to tam nazwali. Tym bardziej, że nie skorzystałam z edycji i dodałam posta pod postem raz, a nie trzysta, więc chyba można wysłać prośbę o poprawę, a nie irytować człowieka z nie działającym telefonem, że coś źle wyklikał. Serio. Śmiech.
 3. Trochę d*pa. Po reboot to system ustawienia się nie zmieniły na domyślne więc o tyle mniej roboty mam. Co do przycisków to niby po kilkukrotnej próbie wybrania w menu pożądanej akcji coś tam zaskakuje co ma się dziać po użyciu danego przycisku ale nie widzę akcji które miałam wcześniej. Wracanie do ekranu pulpitu głównego zastąpiłam ustawieniem pt. wyłącz aplikację po dotknięciu i przytrzymaniu przycisku głównego. To nie to samo bo zamyka mi te aplikacje i niby pokazuje pulpit ale nie jest to też za dotknięciem tylko trzeba przytrzymać. Nie odnalazłam też ustawienia takiego jak miałam aby po użyciu przycisku menu oddalał jakby ekrany czyli pokazywał wszystkie uruchomione aplikacje lub karty które można było sobie zamykać przesuwając palcem do góry. Próbuję włączyć akcje pt. pokaż pasek uruchomionych aplikacji ale to się nie ustawia. Po wybraniu po prostu nie działa. Trochę to irytujące. A tak było pięknie z tym telefonem Może są jeszcze gdzieś w menu jakieś inne ustawienia tych przycisków a ja jestem ślepa? No przecież musi być możliwość ustawienia czegoś co już było.
 4. Dzięki, nie jest to to menu, tamto miało ludzika android i było androidowe. Tym niemniej wykonałam reboot to system i przyciski nadal nie działają jak powinny tj. menu teraz pokazuje menu (logiczne ale do tej pory pokazywał wszystkie otwarte karty) a główny nie pokazuje nic (a wcześniej pokazywał pulpit główny po naciśnięciu...). Zastanawiające, że menu działa teraz w każdym miejscu pokazując menu więc powalczę z ustawieniami może zaskoczy..
 5. Dzień dobry, do tej pory telefon działał bezawaryjnie już ponad rok, wczoraj w czasie kręcenia video wyskoczył komunikat, że mało miejsca, następnie telefon zamroził się na chwilę i zgasł. Po uruchomieniu zamroził się i zgasł ponownie.Uruchomiłam ponownie i pokazał się ludzik "Android recovery" gdzie do wyboru były dwie opcje - w jednej z opisu wynikało, że jest to reboot ustawień systemowych (w moim rozumieniu nie powinno to być przywrócenie do ust fabrycznych systemu tylko reboot systemu). W drugiej opcji był recovery całego telefonu z usuwaniem wszystkiego. Piszę z pamięci, nie wiem jak dokładnie wyglądały polecenia ale przeczytałam uważnie na tyle żeby zrozumieć dobrze. Wybrałam pierwszą opcję, telefon się zachował jak powinien i odpalił na nowo. Ku mojej rozpaczy zostały wprowadzone zmiany do systemu, które musiałam od nowa ustawiać tj. włączyły się wibracje przy dotyku, klawiatura zmieniła się na białą - musiałam włączyć swiftkey, wyłączyły się połączenia komórkowe tzn nie łapał zasięgu, dzwięki zmieniły się na domyślne, włączył się asystent dotyku, który nie działa po naciskaniu jego przycisków więc wyłączyłam..na razie tyle znalazłam. Przez kilka uruchomień pojawiał się komunikat w stylu "Aplikacja aktywacji kart sim xiomi coś tam jest a...." - tu kończy się tekst na pasku powiadomień a po kliknięciu komunikat znikał.. Teraz już się nie pojawia. Wszystkie dane, które były w telefonie są zachowane. Niestety nie działają przyciski menu oraz główny. Przycisk menu po długim przytrzymaniu pokazuje opcje pulpitu, a przycisk główny nie działa. Działa natomiast odblokowywanie fingerprintem. Próby zmian ustawień tych przycisków w ustawienia->dodatkowe->skróty gestów i przycisków nic nie dają (chyba że są jeszcze gdzieś indziej ustawienia tych przycisków???). Działa tylko przycisk wstecz. Noi pytanie - zanim zrobię mu hard reset i wszystko sobie skasuję - jak wywołać to menu, które pojawiło mi się na początku do restartu i wprowadzania ustawień fabrycznych systemu? Chciałabym zrobić to jeszcze raz, bez usuwania danych może zaskoczą te przyciski?. Internet pełen porad jak zrobić hard reset. A ja chcę zrobić tylko reboot softu - tak jak zrobiłam przypadkiem przy tej awarii Da się? Aha dorzucam screena z info o systemie etc., jakby to miało znaczenie :).
×
×
 • Create New...