Jump to content

Aeit

Użytkownicy
  • Posts

    4
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Aeit

  1. Przywracam wszystko na raz, miałem pełny backup który 2 razy zadziałał jak w południe miałem bootloopa. Teraz po naptawie mounta i poprawnym przywróceniu ciągle pokazuje to samo TWRP nie jest w stanie naprawic /data `e2fsck error 8` Teraz nie moge zflashować MIUI 9 na czysto podczas rozpakowywania telefon się wyłącza - bootloop. W TWPR pokazuje failed to load /system (invalid argument) decrypted withh default password updating partition details failed to load /system (invalid argument) running boot script sbin/postrecoveryboot.sh process ended with ERROR 1 DONE Internal memory jest kompletnie puste. Jedyne co się tam znajduje to folder TWRP. @Orjon wydaje mi się że to ten lazyflasher po backupie uwalił mi /date i teraz się sypie wszystko po kolei. Po backuipie każe zrobić whipa, gdy go robię wyskakuje to co w załączniku.
  2. Ok, zrobiłem update do miui9, flashnałem lazy i zadziałało. Ale nie miałem żadnych aplikacji i danych, przywracanie z xiaomi cloud staneło w połowie i nic nie mogłęm zrobić ani sprawdzić Postanowiłem że wróce jescze raz do backupa, przywrociłem i pokazuje się to co w załączniku. Przywróciłem jescze raz i flashnełęm lazyloader. Okazuje się że /data sie nie mountuje. Naprawa przez twrp nie działa. Jedynie co to zmiana z ext4 na ext2 i zpowrotem pozwala zmountować /data I nawet po poprawnym backupie pokazuje się to co na zdjęciu. Wygląda na to że nie da się przywrócić backapu miui8 na miui9? Akurat tylko na /dacie mi zależy żeby wszystkiego nie instalować.
  3. @Orjon dzięki, ale zanim znążyłeś odpisać dowiedziałem się w czym tkwił błąd. Twrp ciągle unmountuje system. Więc gdy whipnełem system a następnie zainstalowałem oficialną 9-tkę tak naprawdę nie wgrał się /system. To samo było przy pierwszym backupie (trwał o połowę krócej), system był unmonted więc nie mógł się przywrócić. Wydaje mi się że wszystko jest tak jak było i na razie działa. Tylko że nadal mam problem z połączeniem MTP i fingerprint sensor nie działa w większości aplikacji a w bankowych już wcale. Da się zrobić update do 9 przez TWRP? Teraz to się troche cykam ale wiem dlaczego.
  4. Cześć, kilka miesięcy temu postanowiłem zrootować fona. Telfon global z goldway, poprosiłem o zdjęcie blokady, poinstalowałem wymagabne programy i sterowniki. Wszysystko poszło sprawnie. Na forum MIUI znalazłem poradnik to TWRP i roota. Niestety po rocie nie działał MTP wiec zflashowałem nową wersję na starą zamiast wcześniej unrootować. http://en.miui.com/thread-604969-1-1.htmlDziś zrobiłem roota na nowo i znowu nie działa MTP Nie miałem dostępu do OTA, bo zainstalowałem TWRP więc ściągnełem oficialny global ROM z MIUI.comZrobiłem pełny backup, whipe data cache i dalvik. Następnie zainstalowałem room (1.4G) Po flashu wyskoczyło powiadminienie " no OS isntalled" Teraz Redmi ma piękny bootloop, nie mogę go załączyć, wyłączyć wejść do recorvery i nie pokazuje się na PC po wejściu w fastboot. Brak pomysłów. Prosze o jakiekolwiek sugestie ew. nmiech ktoś mnie obrazi za to co zrobiłem nie tak. Xiami Redmi 4 Prime ROM ze strony - http://en.miui.com/download-320.html Root - http://en.miui.com/thread-604969-1-1.html Ok zapomniałem o kombinacji vol up down i power. Backup sucessfull ale i tak stoi na logo mi.com Nic z tego nie rozumiem
×
×
  • Create New...