Jump to content

SephiroT

Użytkownicy
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SephiroT

 1. ...tylko ja nie chcę robić wipe danych. Chciałem zrobić aktualizację bez ich utraty. Jeżeli inaczej się nie da to odczekam jeszcze i najwyżej pacnę pełny wipe.
 2. K20 Pro (9T Pro) + xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.8.0.QFKCNXM_9537d4346e_v11-10 Nie idzie zaktualizować do xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_20.4.30_v12-10 Próbowałem na: twrp-3.3.1-0 twrp-3.3.1-22-raphael-mauronofrio twrp-3.3.1-32-raphael-raphaelin-mauronofrio Próbowałem wrzucać VBMETA PATCHER Sprawdzałem MD5 pobranego pliku. Po instalacji reboot do TWRP. Po przywróceniu xiaomi.eu_multi_HMK20ProMI9TPro_V11.0.8.0.QFKCNXM_9537d4346e_v11-10 v11 normalnie ładuje. Czyżby był potrzebny pełny wipe i/lub format partycji lub instalacja globala? Jakieś sugestie poza pełnym wipe'm? Na których wersjach TWRP Wam się udało zrobić ręczną aktualizację?
 3. Przy moim następnym Xiaomi tak zrobię Jak już pisałem, z moim Note 4 nie było żadnych problemów więc i tu się żadnych nie spodziewałem. Zasugerowałem się tym, że próbowałem zrobić downgrade "standardowo" przez wrzucenie pliku na kartę a taj się nie da ...i w poradnikach (które oczywiście trzeba czytać) zwykle jest "pobierz najnowszy" ROM pod MiFlash'a i link do oficjalnej strony gdzie jest kilka ostatnich wersji MIUI. Ważne że sobie może na około, ale poradziłem i córka ma normalny system a ja mam pełną kontrolę nad jej telefonem
 4. Zawsze czytam poradniki i się do nich stosuję. Moja wina że TWRP z 2 (między innymi z tego) poradników nie działa bo Xiaomi postanowiło zmienić sterowniki graficzne? Moja wina że są 2 różne poradniki flashowania Xiaomi eu i ja wybrałem "ten nie właściwy" bo wydawał się pełniejszy i ucegliłem telefon? Ten Acida jest właściwy. Zgodzę się jedynie z tym że temat można było uznać za śmieciowy bo był ogólnikowy i nie w tym dziale co trzeba. napisałem go tylko po to żeby ktoś kto na niego trafi się inie naciął jak ja. W żadnym napotkanym tutaj czy gdzieś indziej poradniku nie spotkałem TWRP działającego na obecnym MIUI który dostałem z telefonem. Co innego flashowanie ze starszych wersji + OTA MIUI Polska (tak mam na swoim Redmi Note 4) a co innego przechodzenie z gołego najnowszego Globala który mi sprzedawca wrzucił na Redmi Note 4X. ...ale to ja nie czytam poradników i zabieram się do tematu bez przygotowania. Jak bym wiedział wcześniej to bym wrzucił. Standardowy downgrade jest zablokowany. Mogłem od razu miflash'em machnąć jakiś stary MIUI i nie byłoby tematu. I tak skończyło się MiFlash'em ale w innym kontekście (ucegliłem dziada i musiałem "test point"'a zrobić bo kabel "deep flash" nie zawsze działa z Redmi Note 4X SD). @Lamcza może warto dodać informację że przy najnowszym obecnym MIUI lub w razie czarnego ekranu po bootowaniu recovery pasuje zrobić downgrade MiFlash'em lub użyć RedWolf-026-mido.img lub nowszy?
 5. To rozwiązanie nie działa. Zmiana nazwy nie ma nic do rzeczy ponieważ podczas flashowania plik otrzymuje defaultowo nazwę "recovery.img" "powinno" działać ale nie działa. Próbujesz wrzucić "stare" TWRP na "nowe" MIUI ze zmienionymi sterownikami od grafiki. TWRP z pierwszego postu w wypadku Redmi Note 4X z MIUI stable V9.2.1.0 oraz z dev 8.2.8 (nie wiem od której wersji są nowe sterowniki). Po kilku godzinach szukania po MIUI i XDA znalazłem rozwiązanie!! RedWolf-026-mido.img przeszedł i zainstalowałem MIUI Polska (wcześniej uceglając telefon i odceglając telefon MiFlash Toolem + TestPoint'em). @mrosi twierdzi że temat był poruszany i wyjaśniony ...chyba jednak nie jeżeli od grudnia nikt nie udzielił odpowiedzi?
 6. Hej, Od wczoraj walczę z moim nowym i błyszczącym Redmi Note 4x który kupiłem dla córki. Sam mam Redmi NOte 4- "ten sam telefon" więc pójdzie gładko, nie? Otóż NIEE!!!! - Odblokowanie bootloadera Trzeba przypisać telefon do swojego konta XIaomi i odczekać 72h. Nie do pominięcia. - Recovery Nowe MIUI ma nowe sterowniki graficzne. TWRP nie jest kompatybilne (podobno jest nowa poprawiona wersja ale się do niej jeszcze nie dokopałem. We wszystkich poradnikach jest TWRP 3.1.1.0 pod starsze MIUI. Instalacja i boot kończy się czarnym ekranem a po restarcie / wejściu w recovery przez aktualizację mamy stockowe. Dopiero RedWolf-026-mido.img mi zaskoczyło!! - ROM Chciałem machnąć sam wipe pamięci wewnętrznej bo mam z tym problem przy TWRP z moim Note 4 MTK ale coś mnie zaćmiło i zrobiłem format Wipe Data według któregoś poradnika. Nie polecam Rom nie przeszedł - sypnął błędami na czerwono, nie sflashował się do końca. wywaliło wszystko razem z bootloaderem. Teoretycznie cegiełka i serwis!! Po restarcie włączył się tryb EDL ale ten jakiś jeszcze inny który ładuje sterowniki Quallcom 900E, a nie Quallcom 9008. Ten tryb którego MiFlash nie łapie. - Odceglanie - kabel "deep flash"dla tego modelu jednym działa innym nie - u mnie nie zaskoczył. Miałem kabel USB nadgryziony przez kota - poszedł na Deep Flash. - metoda touch point działa - ta ze zwarciem 2 pinów koło taśmy od czytnika linii papilarnych (po lewej) a nie przy wpinaniu baterii (po prawej). Zewrzeć > wpiąć kabel > wpiąć baterię. Sterowniki wrzucą się automatycznie na WIn 10 po zainstalowaniu MiFlash tool'a. Nie ma potrzeby manualnej podmiany. - MiFlash tool - pobrany z MIUI Polska zadziałał mi dopiero na drugim lapku. Jeżeli wyskoczy komunikat o nie znalezionym "hello" pakiecie - trzeba zrestartować telefon metodą "touch point". - Stan końcowy Udało mi się sflashować najnowszego globala FlashTool'em. Telefon żyje. Wrzuciłem RedWolf recovery i ściągnąłem MIUI Polska jeszcze raz żeby upewnić się że rom jest OK i porostu popełniłem błąd we flashowaniu. Rom przeszedł. Podczas flashowania występują błędy montowania nie istniejących partycji ale są one tylko informacyjne i flashowanie kończy się sukcesem. Wygląda na to że "Wipe Data" przy MIUI Polska ucegla nam telefon. Root - Magisk. Za czasów HTC Desire / Samsung Galaxy S odceglałem telefony więc wydawało mi się że mam wystarczającą wiedzę żeby poradzić sobie z na pozór banalnym Xiaomi. Zwłaszcza że z moim Redmi Note 4 (MTK) pół roku temu poszło mi od kopa.
×
×
 • Create New...