Jump to content

MisztuTMP

Użytkownicy
 • Posts

  5
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 4X (mido)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

MisztuTMP's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. W aktualnym global dev (7.6.8) problemy takie same, także następny w kolejce do sprawdzenia global stable
 2. @GoldSnickers, ze wszystkich apek komunikacyjnych gmail jest akurat najważniejszy, więc niech sobie spokojnie działa BTW, w 7.6.22 nic się nie zmieniło.
 3. @GoldSnickers, dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Sporo wskazuje na to, że jednak przypadłości mogą być związane z tym konkretnie romem, a nie MIUI ogólnie. Kartę pamięci w wolnej chwili wymienię próbnie na inną. Może coś się poprawi. Z własnymi dźwiękami jest o tyle śmiesznie, że taki gmail nie ma problemu i odtwarza wszystkie pliki jak należy. Pozostałe dźwięki ustawione jako domyślne dla danej akcji (połączenia, SMS, powiadomienia, itp.) działają jak należy. Dlatego też mało prawdopodobny wydaje się związek między kartą pamięci, a brakiem powiadomień w niektórych aplikacjach, ponieważ wszystkie są na karcie pamięci. BTW, próbowałem dodawania dzwonków przez "pliki" i przez "muzyka"; muzykę dodałem do autostartu - nic się nie zmieniło. Pogoda jak pogoda, albo się sprawdzi, albo nie Jednak skoro już taka funkcja jest, to fajnie, żeby działało prawidłowo. OK, ogólnie widzę, że jest sens spróbować romy global. Jednak póki co właśnie ściągam dzisiejszą aktualizację.
 4. @xernes, dzięki za zainteresowanie. Niemniej dwa uszkodzone elementy w fabrycznie nowym telefonie to raczej mało prawdopodobny scenariusz. Dźwięk jest wyraźnie cichszy z różnymi rozmówcami, a ze słuchem u mnie wszystko w porządku Generalnie obawiam się, że w głośniejszym środowisku mogę nie słyszeć osoby po drugiej stronie. W tym telefonie zdarza się problem z przesterowanym dźwiękiem, więc może pojawia się tez problem w drugą stronę? Jeśli o kartę pamięci chodzi, to jest w porządku: zero błędów, w innym telefonie działa w porządku, jak również została sformatowana w tym telefonie.
 5. Witam wszystkich forumowiczów. Kilka dni temu, w sumie zaraz po zakupie, na swojego Redmi Note 4X wgrałem ROM xiaomi.eu MIUI 8.6 (7.6.15 7.6.22 rozwojowa) i szczerze mówiąc jestem mocno rozczarowany ilością niedoróbek, na jakie natrafiłem w ciągu kilku dni użytkowania. Niestety nie wiem czy problemy związane są konkretnie z tym romem, czy z systemem ogólnie. Nie ukrywam, że polegając na powszechnej opinii, na romie global w zasadzie nie pracowałem. Ale do rzeczy. Poniżej przedstawiam listę spraw, które mnie zirytowały. 1) Rozmowy: - pomimo ustawienia maksymalnej głośności głos rozmówcy jest bardzo cichy (jest połowę ciszej niż w starej Motoroli Moto G2). 2) Karta pamięci: - losowo, czasami nawet kilka razy dziennie, a czasami wcale, pojawia się powiadomienie: Karta SD (SanDisk) Otwórz menedżer plików. 3) WhatsApp: - brak własnego dźwięku powiadomień (ustawienia powiadomień i oszczędzania energii zmienione), jest tylko wibracja; "fabryczne" dźwięki z systemu odtwarzane są za to bez problemu. 4) Zdjęcia Google: - pomimo wykonania pełnej synchronizacji, po restarcie telefonu synchronizacja leci od nowa (mieli po kolei wszystkie pliki, chociaż nie ma nic nowego do synchronizacji), - do czasu wykonania w/w synchronizacji zdjęcia są często wyświetlane podwójnie, - usunięte z poziomu aplikacji zdjęcia są czasami jeszcze widoczne, chociaż nie ma ich już na karcie pamięci, a online znajdują się w koszu, - czasami zdjęcie usunięte z poziomu aplikacji zostaje na swoim miejscu i operację trzeba powtórzyć nawet 2-3 razy, - przed włączeniem "dokumentów" (tak jak przeczytałem w opisie dotyczącym romu gloabal) aplikacja po prostu się wywalała przy próbie usunięcia pliku, bez żadnego komunikatu informacyjnego. 5) Facebook: - powiadomienia pojawiają się rzadko i jeśli już, to całymi grupami (ustawienia powiadomień i oszczędzania energii zmienione), - pomimo ustawienia w aplikacji własnego dźwięku powiadomień, samoczynnie zmienia się on na domyślny dla systemu. 6) Jasność ekranu: - pomimo ustawionej automatycznej regulacji, podświetlenie ciągle świeci z jednakową mocą. 7) Prognoza pogody: - prognoza na górnym pasku nie odświeża się sama, trzeba wejść w aplikację i odświeżyć ręcznie. 8) Blokada ekranu: - po dłuższym nieużywaniu telefonu czasami nie ma dźwięku przy odblokowaniu czytnikiem biometrycznym. Jeśli chodzi o dźwięki, to sprawdzałem na plikach mp3 i ogg, które były ładowane z karty pamięci jak również pamięci wewnętrznej. Może są jakieś sztuczki pozwalające na rozwiązanie powyższych problemów?
×
×
 • Create New...