Jump to content

pigula630

Użytkownicy
 • Posts

  15
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  mi5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

pigula630's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

4

Reputation

 1. @JacekBB Skąd takie info? Ostatnia aktualizacja jest z 27.04.2019, więc całkiem świeża. U mnie pojawił się inny problem. Wie ktoś jak na Syberii przełączyć telefon na roaming międzynarodowy? Wczoraj miałem wyjazd na lotnisko do berlina i jak przejechałem przez granicę nie miałem połączenia z jakąkolwiek siecią. Sieć aero2. Roaming na pewno mam aktywny, bo wcześniej na MIUI jak jechałem za granicę, to przełączałem z tego co pamiętam w "narzędziach sim" i wszystko działało. Wczoraj całą drogę na lotnisko szukałem tych ustawień i nie znalazłem. Jak nie można tego normalnie ustawić, to całkowicie dyskwalifikuje to Syberię jako system
 2. Ja wgrywałem przez TWRP, z tym, że od razu wrzuciłem wersję 2 i nie działały mi czujniki (zbliżeniowy i od automatycznej jasności ekranu). Przy pierwszej instalacji trzeba najpierw wrzucić wersję 1.1, później 2.3 i tyle. Następne aktualizacje dostajesz przez OTA (ściąga paczkę, pyta czy zainstalować, potwierdzasz, z automatu odpala TWRP, instaluje i uruchamia telefon). Tyle.
 3. @Orjon no może przesadziłem z tym 95% przetłumaczone jest jakieś 99% i coś tam jeszcze w Ustawienia Sybeia -> Gesty
 4. @patrikos23 o które ustawienia dokładnie Ci chodzi? Ja bym powiedział, że 95% jest normalnie po polsku. Jak ktoś ogarnia na tyle, żeby wgrać custom ROM'a, to nie będzie miał najmniejszego problemu z konfiguracją. Podejrzewam, że gdybym oddał mamie już skonfigurowany telefon z Syberią , to z normalnym jego użytkowaniem (Internet, zdjęcia, SMS-y, zmiana dźwięków etc) nie miałaby najmniejszego problemu. Niestety nie pamiętam już czy personalizacja po pierwszym uruchomieniu jest po polsku, ale w konfiguracji jest do wyboru język polski i region Polska - później we wszystkich ustawieniach w menu jest już PL z jakimiś pojedynczymi nieprzetłumaczonymi funkcjami. @newyk22 aktualnie v2.3 z datą kompilacji 23.02 - zawsze aktualizuję do najnowszej wersji jak tylko dostanę powiadomienie OTA, że jest nowa wersja.
 5. @Eragon Ja też na koniec roku wrzuciłem Syberię i nie narzekam. Ogólnie największe wrażenie zrobiła na mnie różnica w czasie pracy baterii. Na MIUI musiałem ładować codziennie - na koniec dnia miałem ok 20%. Na Syberii trzyma prawie 2 dni - na koniec pierwszego dnia mam ok 50%, a na drugi dzień ładuję po powrocie z roboty ok 18. Na Syberii nie doszukałem się niestety dzielenia ekranu, ale to jakoś mogę przeżyć, bo Yanosik działa w tle z Google Maps. Na MIUI za cholerę nie mogłem Yanosika zmusić do poprawnego działania w tle, mimo nadania wszystkich możliwych uprawnień. Tu MIUI ratowało się właśnie tym dzieleniem ekranu. Wcześniej miałem nexusa 4 i na nim inny ROM lądował prawie co tydzień, więc z tym "musiał zainstalować Syberię" to nie jest do końca takie "musiał". Chciał to ma. Ja na Syberię przeszedłem jak poszło info, że MIUI PL kończy z aktualizacjami dla MI5. I mimo, że jest nowa wersja, to nie widzę sensu wracać z androida 9 na 8
 6. @JacekBB Przy każdej instalacji najpierw trzeba ten 1.1. wgrywać? Czy to zabawa jednorazowa?
 7. @JacekBB Dzięki za odpowiedź. Już się trochę pobawiłem i jest nagrywanie: Aplikacja Telefon -> u góry 3 kropeczki -> "Ustawienia" -> "Dźwięki i wibracje" -> i na samym dole "Auto call recording" Do wyboru też 2 formaty nagrań - AMR i AAC. U mnie AMR nie działa. Tzn coś tam nagrywa, ale później pliku nie można otworzyć. AAC działa ok. Słychać obydwie strony. Ogólnie ROM spoko. W moim subiektywnym odczuciu bateria na +. Co do szybkości działania, to się nie wypowiadam, bo zawsze jak robię czystą instalację obojętnie jakiego ROMu, to jestem pod wrażeniem szybkości działania Niestety czeka mnie jeszcze jedna instalacja z wgrywaniem najpierw wersji 1.1, bo nie działają mi czujniki :/ Swoją drogą to MIUI w kulki poleciało z zakończeniem wsparcia dla Mi5. Jeszcze ostatnia wydana wersja u mnie ma problem z mapami - zawiesza się przy próbie wyznaczenie trasy.
 8. Nagrywanie połączeń na Syberii jak jest ogarnięte? Działa bez niczego jak na MIUI czy trzeba jakąś apkę instalować?
 9. pigula630

  MIUI 8.11.1

  na Mi5 - mapy Google zawieszają się przy wyznaczaniu trasy. - losowo zrywa połączenia, lub informuje o problemie z siecią podczas próby połączenia.
 10. pigula630

  MIUI 8.3.2

  Uruchamiasz system, jak wywali komunikat żeby nie zasłaniać to wciskasz vol. up + prawy klawisz funkcyjny. Odblokowujesz i w klawiaturze wbijasz *#*#6484#*#* i później 9. czujnik zbliżeniowy -> rozpocznij kalibrację
 11. pigula630

  MIUI 8.3.2

  Na MI5 po wyłączeniu i włączeniu czujnik zbliżeniowy znowu wariuje. Wychodzi ze za każdym razem jak zresetuję tel. to muszę robić kalibrację. Jak poleżał kilka godzin bezczynnie to zgubił też neta - nie łączyło ani na wi-fi, ani na danych pakietowych. Restart pomógł.
 12. pigula630

  MIUI 8.3.2

  Nie wróciłem, mam Oreo. Nieprecyzyjnie wczoraj tego posta napisałem. Miałem wcześniej 7.0 i na to zainstalowałem 8.0 (teraz widzę ze tego posta można rożnie interpretować) Żadnych problemów z zainstalowanymi aplikacjami nie mam. Jedyny problem jaki miałem to zgłupiał czujnik zbliżeniowy, ale kalibracja pomogła.
 13. pigula630

  MIUI 8.3.2

  @up Tak Ja robiłem dirty flash wersji 8.3.2 (oreo) instalowanej na wersję z 8.2.1 z androidem 7.0 i żadnej aplikacji nie musiałem przeinstalować. - M-Bank działa (nawet nie musiałem sparować aplikacji na nowo); - PayPal trzeba było się zalogować; - Revolut działa; - Google Pay działa;
 14. @xede ale ja nie mam i nigdy nie miałem magisk'a, a działa.
 15. Witam, mi ostatnio samo zaczęło działać, ale może od początku. Mam aplikację m-Banku, roota (superSu-beta), odblokowany bootloader oraz miui eu 7.5.25 i jakiś czas temu nie mogłem nawet dodać karty do usługi Android Pay w aplikacji m-Bank, bo krzyczało że przez roota, że ze względów bezpieczeństwa, etc. Ostatnio coś mnie tknęło, żeby spróbować jeszcze raz i karta przeszła. Teraz w apce m-bank w zakładce "płatności telefonem" mam informację, że "wyraziłeś zgodę na płatności telefonem" i "Wycofanie zgody spowoduje usunięcie wszystkich kart z Android Pay" i przycisk do wycofania zgody Druga sprawa to przestawienie w "Mobliny portfel" na "portfel NFC z HCE". I na koniec wrzuciłem apkę Android pay i w niej też dodałem kartę. Jak na razie wszystko działa pomimo odblokowanego bootloadera i roota.
×
×
 • Create New...