taquito

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About taquito

 • Rank
  Nowy

Dodatkowe

 • Smartfon
  Ulefone Paris
 1. Cześć, Chciałbym korzystać z aplikacji Android Pay w swoim telefonie i płacić nim przy zakupach. Wiem już, że NFC działa tylko na global romach, dlatego też zainstalowałem rom MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.3.0(MAGMIDI). Na tym romie NFC działa, lecz nie mogę w aplikacji podpiąć karty. Podejrzewam, że jest to związane z odblokowanym bootloaderem, który odblokowałem przy pierwszej zmianie romu. Czy jest możliwość zablokowania bootloadera teraz kiedy mam global rom i recovery? Czytałem o funkcji bootloader oem lock, próbowałem jej użyć, ale po zablokowaniu bootloadera telefon przestał się uruchamiać. Pomogło mi ponowne odblokowanie. Teraz telefon działa, lecz android pay nadal nie pozwala podpiąć karty.
 2. taquito

  MIUI 6.12.29

  Czy na tym Romie działa OTG w Xiaomi Mi5S? Aktualnie posiadam 6.12.22 i przy podłączeniu pendrive telefon go nie wykrywa.
 3. Cześć. Od niedawna jestem posiadaczem Xiaomi Mi5S. Niestety dzisiaj okazało się, że w telefonie nie działa NFC. Mam je włączone, gdy przesyłam plik to pojawia się informacja o konieczności dotknięcia innego urządzenia, lecz po dotknięciu nic się nie dzieje. Wydaje mi się, że robię to poprawnie, ponieważ kolega z koleżanką zrobili tę samą czynność identycznie i u nich NFC zadziałało poprawnie. Telefon kupiłem z ROMem - MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.10.0.0 (MAGCNDH) Nie działało na nim NFC Zmieniłem ROM na MIUI 8.2 by xiaomi.eu 6.12.8 Beta Problem nie ustąpił. Proszę o wskazówki. Możliwe, że jeszcze czegoś nie zrobiłem albo po prostu moduł nie działa. Sprawdzałem kilka razy z innym telefonem oraz kartą debetową paypass.
 4. Bardziej jestem przekonany do Xiaomi lub LeEco. Choć z tych dwóch to chyba Xiaomi ma bardziej oporny soft. Może bardziej dopracowany niż LeEco, ale chyba trochę mniej wydajny. Mogę się oczywiście mylić, bo to tylko informacje zebrane z różnych źródeł.
 5. Cześć, Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zmianą telefonu. Na początku byłem przekonany do Xiaomi Mi5, lecz nie jestem przekonany do wielkości wyświetlacza. Wolałbym aby był trochę większy. Ogólnie przeznaczyć chciałbym najlepiej z 1000zł, ale rozważam nawet 1700 jeśli będzie warto. Jeżeli chodzi o wymagania to ekran najlepiej 5,5", 3/4GB RAM, Snapdragon 820/821, Czytnik linii papilarnych (najchętniej z przodu), żyroskop, aparat nie musi być bardzo dobry, ponieważ rzadko robię zdjęcia, wolałbym telefon wydajniejszy, lepiej zbudowany, z większą baterią. Modele jakie rozważałem to Xiaomi Mi5, Xiaomi Mi5S Plus, LeEco Le Pro 3, ZUK Z2 Pro, OnePlus 3. Jeżeli wybrałbym Xiaomi Mi5 to raczej wersja Prime. Czy warto dopłacić do Pro? Wersja ceramiczna jest tylko czarna czy biała też? Czy w wersji szklanej szkło jest wytrzymałe na upadki i zarysowania? Trochę się tego obawiam.