Jump to content

kowluk

Użytkownicy
 • Posts

  60
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by kowluk

 1. chodzi mi o ta tabelkę po polsku. Jest jakaś inna strona co na niej można śledzić?
 2. 87JF To dlatego dostałeś maila, żeby sklep mógł przed PP pokazać że niby wysłali.... Nie wiem czy pomoże bo u mnie od 8 dni nie pomogło.
 3. A nie zakładałeś może wczoraj albo dzisiaj sporu lub roszczenia w paypal? W moim przypadku dzisiaj paypal ze względu na brak odpowiedzi przesłał ponownie mail do sklepu i nagle....bach pojawił się podobny do Twojego numer z 23.11.
 4. To wszystko to są zagrywki dobre dla hindusów. Ja już nawet nie liczę, że coś się zmieni z moją przesyłką. Odkąd założyłem roszczenie sklep zamilkł i nie odpowiada nawet PP.
 5. skoro wszyscy mają takie same godziny zdarzeń w trackingu to pewnie oznacza jeden wspólny fracht zaplanowany pod tym numerem do wysyłki do Francji
 6. No niestety Panie Kolego. Nic się nie zmienia odkąd dostałem 23.11 lewy numerek.
 7. U mnie niestety bez zmian i myślę, że to jest wina braku sprzętu jaki zamówiłem (w wielu innych sklepach jest out of stock). Ja oczywiście cieszę się Waszym szczęściem, że ruszyło itd. Jednak w związku z tym, że niebawem mój spór dobiegnie końca liczę już tylko na zwrot pieniędzy i chcę zakończyć swoją nieudaną przygodę z Chińską elektroniką. Dowodem na to, że jestem oszukiwany przez sklep jest fakt, że próbowałem kilkukrotnie na różnych etapach prosić o anulowania zamówienia i od 23.11 ciągle dostaję informację o wysłaniu towaru. Towar jednak na podstawie również Waszych informacji o problemach, uważam że nie został wysłany.
 8. W tym samym dniu co telefon zamówiłem jeszcze jako drugie zamówienie słuchawki - wysyłka zwykłym listem nierejestrowanym z najdłuższym czasem dostawy. Dzisiaj słuchawki doszły do mnie.
 9. Ja na szczęście założyłem roszczenie jako jeden z pierwszych. Termin na odpowiedź drugiej strony mija 3.12. Na razie sklep nie raczył odnieść się do mojego zarzutu, że paczka nie została wysłana i udokumentować ten fakt w PP. Myślę więc, że należy spodziewać się zwrotu po uznaniu mojego sporu.
 10. Sklep zamówienie zrealizował więc w czym problem? PP nie uzna Ci roszczenia.
 11. W takim razie dlaczeg na moją prośbę o anulowanie zamówienia dostałem odpowiedź, że jest już wysłane. Wystarczyło poprosić o cierpliwość i zaproponować pistony z 5$ w ramach rekompensaty. Każdy by sobie przeliczył czy chce czekać czy też nie a sklep wyszedłby z twarzą
 12. I to jest waśnie dziwne. Sklep twierdzi, że przesyłki są wysłane. Z tego też powodu odmówiono mi anulowania zamówienia. Teraz wychodzi na to, że nie są wysłane skoro sklep sugeruje roszczenie w paypal. Moje roszczenie od trzech dni oczekuje na odpowiedź sklepu. Moim zdaniem to gra na czas...tylko po co?
 13. Mój mi5s plus też aktualnie jest niedostępny. Spodziewam się podobnego obrotu sprawy.
 14. Wynika z tego, że jednak w przeciwieństwie tego co piszą nie mają problemów z wysyłką i opóźnień z kurierami skoro Twoja przesyłka szła 10 dni, z tego do Francji razem z odprawą 2 dni a wysłana była na dzień następny po zamówieniu.
 15. Założenie sporu powoduję blokadę środków o spornej wartości do czasu wyjaśnienia sprawy. Paypal oczekuje na odpowiedź drugiej strony 10 dni. Po tym zamyka roszczenie i zwraca kasę. Dlatego (oczywiście w mojej teorii ) w mailu informacja o tygodniowym opóźnieniu plus trzy dni robocze na wygenerowanie nowych trackingów aby sklep mógł przygotować wysyłki i udokumentować to przed paypal, że co prawda faktycznie było opóźnienie ale już wszytko wyszło i jest ok. Trzeba pamiętać, że gra jest o dużą stawkę ponieważ sporo roszczeń dotyczących podobnej sprawy w tym samym czasie (a zakładam, że nie tylko w Polsce jest o to dym) powoduję cofnięcie możliwości przyjmowania płatności tym kanałem i wystawia sklepowi negatywną rekomendację.
 16. @rafmik Do tego właśnie zmierzam. Ja wczoraj spór trwający od trzech dni po braku reakcji geekbuying i braku odpowiedzi na maile przekształciłem w roszczenie z powodu nie zrealizowania zamówienie przez sklep w oznaczonym terminie i braku jakiejkolwiek odpowiedzi na maile. Sklep według wszelkich prawideł eccommerce realizuje zamówienie poprzez jego przyjęcie, przetworzenie i wysyłkę - wtedy jest zrealizowane. Sam transport przesyłki nie dotyczy już sklepu lecz firmy przewozowej i jest poza jakąkolwiek kontrolą sklepu. I tutaj dochodzimy do sedna założonych sporów i mojej teorii. Nie ma dokumentu potwierdzającego wysyłkę (działającego trackingu z adresatem) to paypal natychmiast dokonuje zwrotu. Od wczoraj moje roszczenie czeka na odpowiedź drugiej strony i zakładam, że jeśli zamówienie było by wysłane to sklep taką informację przesłał by do paypal od razu.
 17. Tak własnie zrobiłem (zresztą nie tylko ja) i teraz czekam na rozwiązanie sprawy. Tobie jak się nie podobają moje wypowiedzi to nie bierz udziału w dyskusji. Ja Ciebie nie obrażam i oczekuję, że Ty też mnie nie będziesz.
 18. Ale adresatem końcowym według wcześniejszych informacji z geekbuying jest ktoś we Francji kto przesyłki przepakuje, nada im nowe numery i wewnątrz unii wyśle do nas Mam do tej całej sytuacji swoją teorię....albo sobie robią alibi dla paypal po wielu roszczeniach. Paypal żąda na początek listu przewozowego żeby stwierdzić czy przesyłka faktycznie została wysłana. Oni tego listu nie mają i grają na czas żeby paypal nie zrobił zwrotu. Albo przesyłki jeszcze wogóle nie wyszły (mimo zapewnień że tak się stało, dla mnie z tego powodu była odmowa anulowania zamówienia) a jak wyjdą to bezpośrednio z HK do PL i wtedy clone będą u nas. Stąd te opłaty. Nie ma szans żeby ktoś z Francji obciążył Cię opłatami jak nie jesteś adresatem przesyłki (tylko ktoś kto będzie to przepakowywał).
 19. Jeśli przyjąć Twoją drugą opcję to oznacza, że przesyłki nie zostały jeszcze wysłane
 20. Zastanawiam się tylko na jakiej podstawie ma być to obciążenie skoro adresatem przesyłki zbiorczej w której znajdują się nasze paczki jest ktoś we Francji a clił będzie Francuski urząd celny.
 21. w razie gdyby ktoś chciał porozmawiać o swoich obawach związanych z wysyłką i obecnym stanem zamówień, powstał drugi wątek https://miuipolska.pl/forum/topic/19378-geekbuyingcom-problemy-z-zakupem-wysyłką-trackingiem/
 22. Może @piotr.geekbuying pomoże odnaleźć się w obecnej sytuacji?
 23. Szanowni Państwo, Po namowie moderatora, miłościwie nam tu panującego @Nezumi postanowiłem w świetle nowych okoliczności związanych z wysyłką przesyłek TAX INCLUDED ze sklepu geekbuying.com założyć ten temat. Poniżej załączam screen z aktualną informacja dotyczącą ewentualnych opłat celnych związanych z przesyłkami zakupionymi od 07.11.2016, tj od kiedy ta opcja wysyłki jest dostępna. Sam jestem klientem tego sklepu czekającym na przesyłkę z telefonem, i tak jak wielu z Was wybrałem opcję wysyłki znoszącą/zawierającą koszty podatku vat podczas odprawy paczki. Zaznaczam, że ze sklepem nie łączy mnie żadna zależność biznesowa. Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że pojawiły się problemy przy odprawach i klienci mogą być obciążani podatkiem VAT i kosztami obsługi celnej przesyłek. Sklep co prawda deklaruje zwrot poniesionych kosztów ale jak wiadomo...różnie to bywa. Zamiast je zwracać mogli by je przecież ponieść od razu przy odprawie. Zapraszam do dyskusji.
 24. @wojti Nie jesteś sam Zobacz tutaj, problem podobny
×
×
 • Create New...