Jump to content

Minik

Użytkownicy
 • Posts

  22
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi 3s

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Minik's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. Ok ściągnąłem ostatnie wydanie roma land_global_images_7.6.15_20170615.0000.00_6.0_global_a91540fdcf Rozumiem, że wszystko robię tak samo (zaznaczając Flash all ) tylko przy fleshowaniu wprowadzam telefon w tryb fastboot zamiast download/edl
 2. Cześć Mam Redmi 3s już od roku. Wgrywałem oryginalny softu przez Miflash, ale miałem z tym spore problemy bo telefon zupełnie się zawiesił podczas wgrywania i telefon przestał działać. W końcu, dzięki Waszej pomocy, udało się uruchomić telefon i co ciekawe uruchomił się z nowym romem, ale przy próbie automatycznej aktualizacji telefon pobiera rom - potem go sprawdza, a na koniec pisze, że coś poszło nie tak. Nie udaje się też aktualizacja z pliku Zip. Prawdopodobnie coś jednak się nie do końca dograło choć na tym Romie co mam udało mi się odblokować bootloadera. Obecnie nadal mam MIUI 8 GLOBAL 6.9.22 | Beta android 6.0.1 MMB29M i chcę go uaktualnić. Jak to zrobić najbezpieczniej? Czy po prostu ściągnąć roma potem MiFlash i flashowanie w trybie download/edl, czy jest jakiś inny sposób? Po pierwszym ucegleniu telefonu wolę dmuchać na zimne.
 3. Dzięki @MiDPo moich przebojach z wgrywaniem gloabala i potem kolejnym problemie po aktualizacji globala, raczej dam sobie spokój z wgrywaniem xiaomi.eu, ale ponieważ dostałem zgodę na odblokowanie BL to zastanawiam się czy go nie zrobić, by w przyszłości przy jakiś problemach z telefonem było więcej opcji ratunkowych. Mam nadzieję, że podczas procedury odblokowania BL nie występowały tu nikomu żadne problemy...
 4. Po kolejnych 30 min podczas gdy ja szukałem informacji na forum telefon sam ponownie się uruchomił się z napisem android i 3 kropeczkami i po kolejnych 30 minutach mam zainstalowany system Miui 6.9.22 Czy odblokowanie bootloadera pozwala mi tylko na wgrywanie innych Romów niż oficjalne (np.Miui Polska) czy również pozwala na więcej możliwość ratowania telefonu w przypadku takich problemów jak miałem ? Dzięki @Lippi za pomoc! @MiD restart telefonu za pomocą powera wracał do tego samego ekranu, Vol+ i power również, Vol- i power na chwilę pozwalało wejść w tryb fastboot, a po chwili ponownie pojawiał się ekran z grafiką telefonu i kabelkiem... W sumie trzeba było tylko poczekać godzinkę z tą grafiką i telefon uruchomił się ponownie z napisem android a wtedy to już tylko 30 min i sie udało ... Jezu, tu trzeba być naprawdę bardzo cierpliwym!
 5. @Lippi U mnie niestety tylko połowiczny sukces. Dzięki MIUIPolska_fastboot_toolkit.zip udało mi się wejść w tryb download. Miflash wykrył telefon wiec spróbowałem wgrać Miui stable 8.0.3.0 ale coś mu nie pasowało. Wgrałem więc znowu MIUI 8 Global 6.9.22 i proces flashowania zakończył się sukcesem. odłączyłem telefon i ponownie go podłączyłem a tu wyskoczył mi zamiast kropek i napisu android rysunek telefonu a na dole napis pcsuite.mi.com i odłączony kabelek - jak podłączę telefon do kompa to na na grafice w telefonie też kabelek się podłącza, ale nic się nie dzieje od ponad 30 minut więc chyba nie ruszy. Co robić dalej? Znalazłem tu takie rozwiązanie z wgraniem chińskiego pcsiut ale już sam nie jestem pewien co robić Kurcze, co jest z tym moim Redmi 3S nie tak, że cały czas reaguje inaczej niż cała reszta telefonów.
 6. @Lippi Niestety też myślę, że mamy ten sam problem. Daj znać jak dasz radę ożywić telefon - ja też będę wałczył dalej.
 7. Próbowałem też wejść w tryb DOWNLOAD / EDL tym sposobem podanym przez FromWP 1. Put your phone in fastboot mode 2. Install this in your pc: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790 3. Connect your phone to your pc 4. Open what you installed 5. Type the command: fastboot devices 6. If you see number means that your phone is connected to your pc 7. Type: fastboot reboot , however don´t press enter 8. Press [Volume Up] and [Volume Down] at the same time 9. Press now enter Nic to nie zmieniło. telefon uruchamia się wyświetla "Trwa aktualizacji MIUI, nie wyłączaj urządzenia" dochodzi do 25% i telefon się wyłącza. Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły co mogę teraz zrobić?
 8. Remi 3s nie startuje po automatycznej aktualizacji global dev. Wczoraj w nocy dokonałem automatycznej aktualizacji global dev (wcześniej miałem global dev 6.9.22) Telefon nie chcę się w pełni uruchomić. Na ekranie pojawia się napis "Trwa aktualizacji MIUI, nie wyłączaj urządzenia" dochodzi do 25% i telefon sam się wyłącza. Przy próbie wejścia w tryb DOWNLOAD / EDL (Vol+ power) lub RECOVERY/TWRP (Vol+, Vol-, power) dzieje się to samo. Mam możliwość wejścia do trybu fastboot. Wcześniej miałem problem z poprawnym wgraniem global dev 6.9.22 Co mogę jeszcze robić? Nie wiem jak wejść do Download przez skrypt.
 9. Dzięki wszystkim za pomoc. Nie wiem co konkretnie pomogło, ale po kolejnym normalnym uruchomieniu telefonu przestał wyświetlać napis "Aby uruchomić Androida wpisz hasło" długo coś mielił i uruchomił się z MIUI 8 Global 6.9.22 | Beta. Mam nadzieję, że pomimo tego, że przerwał proces flashowania na 90% to system dograł się cały. Chyba na razie mam dość aktualizacji.
 10. @temporary @cukru odinstalowałem jeszcze raz MiPcSuite i wszystkie sterowniki od qualcomma. Zainstalowałem ponownie MiPcSuite, ale nadal nie znajduje mi telefonu w download, ani w menedżerze ani w Miflashu. Po odinstalowaniu sterowników Qualcomma - nie zainstalowały się ponownie. Jutro spróbuję na innym kompie ale stacjonarnym staruszku mam windows XP pójdzie na tym systemie?
 11. @temporary @cukru odinstalowałem i zainstalowałem ponownie zainstalowałem MiPcSuite. W trybie download nic nie widzi, w trybie Fastboot pokazuje okienko Flash i po spodem "Device isn't supported" Na wszystkich portach USB dzieje się to samo... W systemie znalazłem jakieś 2 pakiety sterowników qualcomm - odinstalować to i mieć nadzieję że dograją się ponownie same?
 12. @cukru Dopiero wróciłem do kompa więc po przeczytaniu Twoich odpowiedzi walczę dalej. W trybie download nie widział nic wiec spróbowałem go odpalić normalnie- efekt oposałem powyżej Po przejściu do download nic nie widzi. Uruchomiłem teraz w trybie FastBoot - i windows coś sobie zainstalował, w menedżerze nadal nie mam nic - zniknęło urządzenie MPT pojawiło sie Marshall London Device. Wykrył mi też teraz urządzenie pod Miflash. Co teraz?
 13. @cukru Po ponownym zresetowaniu i podłączeniu telefon lekko ożył - pali się zielona diodka i od czasu do czasu wydaje jakiś dźwięk Wyświetala się napis "Aby uruchomić Androida wpisz hasło" - jakie hasło??? W menedżerze nie mam mam żadnego Qualcomm HS-USB QDLoader ani QHSUSB_BULK jest jakieś urządzenie przenośne MPT USB może to to........
 14. @cukru Zostawiłem telefon w trybie download/edl i niestety nic nie widzę w menedżerze urządzeń Windows 10 nie wykrywa telefonu...
 15. Ratunku! Po nie dokończonej próbie wgrania romu 6.9.22 przez Miflach telefon się nie uruchamia. Mogę wejść w telefonie w tryb download/edl ale Miflash go nie wykrywa, więc nie mogę nic wgrać ponownie co robić?
×
×
 • Create New...