zenekkusmider

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About zenekkusmider

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam wszystkich! Czy jest jakiś sposób, żeby zrobić backup pamięci wewnętrznej telefonu z poziomu EDL? Coś na kształt https://forum.xda-developers.com/axon-7/development/axon7tool-flash-backup-boot-recovery-t3514254?
 2. Witam. Po 9 miesiącach użytkowania dopadło i mnie. Po wyciągnięciu wtyczki z gniazda USB telefon zgasł (świeciły się tylko kropki pod ekranem), jak wcisnąłem dłużej power to zgasło wszystko i telefon już nie wstał. Żadne diody nie świecą, telefon nie reaguje, przy wpięciu w USB pod Win10 widzę go w menedżerze urządzeń jako QualCom...cośtamdalej. Abstrahując już od sposobów flashowania i doprowadzania z powrotem do "użytkowalności" mam pytanie, czy jest jakakolwiek opcja wyciągnięcia danych z partycji z danymi? Niestety, miałem tam parę dość istotnych rzeczy i ich utrata troszkę zaboli. Jest jakiś teoretyczny lub sprawdzony sposób na wyciągnięcie zawartości telefonu? Na razie nic ze sprzętem nie robiłem. Będę bardzo wdzięczny za sugestie i pomoc!
 3. Mam dziwny przypadek: jak próbuję usuwać powiadomienia z rozwijalnego paska stanu poprzez zwykłe przesunięcie palcem w prawo, telefon zachowuje się jakby miał duże problemy z rozpoznaniem ruchu palca w bok. Najczęściej po prostu zamyka zasobnik, tak jakby łapało palec tylko w płaszczyźnie pionowej. Usunięcie powiadomienia działa tylko wtedy, gdy powoli, całym opuszkiem przesunę je w prawo. Podobny problem, tyle, że z ruchem góra-dół występuje w Total Commanderze, tu na odwrót, łapie palec w poziomie. Ma ktoś pomysł z czego to może wynikać? Telefon chodzi na wersji 6.11.10 PL
 4. Nie, żebym się czepiał, ale serio, nikt nie jest w stanie pomóc?
 5. Witam, mam parę lamerskich pytań. 1. Jak ustawić, aby aplikacje zewnętrzne SMS/galeria (u mnie odpowiednio Yatta, QuickPic) były traktowane jako domyślne i np. po wciśnięciu ikony wiadomości w kontaktach, czy miniatury zdjęcia w aparacie uruchamiały mi się te aplikacje? Zaznaczam, że mam je ustawione jako domyślne w Ustawienia -> Aplikacje zainstalowane -> Domyślne. Po kliknięciu w ikonę SMSa w kontaktach, czy zdjęcia w aparacie uruchamiają mi się systemowe aplikacje (SMS i Galeria). 2. System wyłącza mi aplikację Dokuments - po wejściu w Ustawienia -> Aplikacje zainstalowane, co jakiś czas widzę ją jako "wyłączoną". Jaka jest tego przyczyna? 3. Jak bardzo różni się ostatnia darmowa wersja xMIUI (bodajże 1.6) od najnowszej płatnej? Pytam, bo bawiłem się kiedyś 1.6 i powodowało to parę problemów z wyświetlaniem (choćby nachodzące się na siebie ikony w belce powiadomień, których za nic nie mogłem naprawić), a szkoda mi płacić za pełną wersję bez pewności, że będzie to działało ok (w pełnej wersji nie mogę zasejwować ustawień, żeby sprawdzić jak będzie wyglądało w rzeczywistości). Jaka jest różnica między 1.6 a ostatnią (bodajże 1.9)? Ktoś ma doświadczenie z w/w? Edit: mój telefon to Mi5 128 GB, system to zrootowane ostatnie polskie MIUI8
 6. Ogarnąłem temat Po kolei: - na Win7 64-bit udało mi się uruchomić MiFlash w wersji 2016.03.30, który w fastboot zobaczył telefon - wgrałem ostatni China dev ROM, uruchomiłem telefon - z aplikacji Updater zresetowałem telefon do recovery, gdzie Minimal ADB w wersji 1.4.1 mi w końcu zobaczył telefon - przez adb uruchomiłem bootloader (adb reboot bootloader) - zainstalowałem twrp_gemini_v8.img (link znajdziesz na forum) - boot do TWRP recovery i - jesteśmy w domu. Mam nadzieję, że pomoże.
 7. Witam! Od wczoraj próbuję doprowadzić do używalności mój nowy Mi5. Udało mi się odblokować bootloader (z problemami, ale poszło po wrzuceniu najnowszego ROMu Global dev), udało mi się sflashować TWRP, wgrałem też SU i wtedy zaczęły się moje problemy. Chciałem wgrać CM13 (cm-13.0-20161022-NIGHTLY-gemini.zip). Podczas próby instalacji (z poziomu TWRP uruchomionego przez adb fastboot) dostałem bodajże error 7 na tym zakończyły się moje możliwości flashowania. Włączony telefon, po wpięciu w kabel i uruchomieniu adb jest widoczny w device list. Po wejściu w fastboot adb nie widzi urządzenia. Zainstalowałem TRWP apk i przy próbie flashowania czegokolwiek telefon zawiesza się na logo. To samo dzieje się przy próbie wgrania innego MIUI przez App Updater - po reboocie telefon się wiesza. Macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Edit: nie mogę wejść w recovery mode, to w sumie tłumaczy powyższe. Telefon ma odblokowany bootloader, przynajmniej tyle mówi MiUnlock. Co myślicie?
 8. Wg sprzedawcy i opisów w Internecie ten numer powinien być unikalny. Pierwsze zdjęcie ma równie "unikalny" number przy kodzie kreskowym, waga słuchawek to 11g (powinno być 12g). Do tego (już nie wrzucałem zdjęć) gumki są niechlujnie odlane, niespasowane, wszystkie w jednym rozmiarze + parę innych szczegółów napisanych wprost w instrukcjach pt. "jak odróżnić fake Piston 2 od prawdziwych". MAT-COMPANY nawet nie dyskutował z zarzutami nieoryginalności, tylko od razu zaproponował zwrot towaru i przesyłkę zwrotną na własny koszt. A aukcja wisi dalej.
 9. Potwierdzam, MAT-COMPANY to oszust, słuchawki są podróbkami. Te, które otrzymałem mają nawet te same numery seryjne jak Twoje