Jump to content

eagors93

Użytkownicy
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by eagors93

 1. Szczerze - nie wiedziałem, że są inne opcje poza Global (i oczywiście chińską). To już wiadomo, dlaczego niektórzy mają, a niektórzy nie mają tych aplikacji. Poczytałem trochę o tym xiaomi.eu i podobno zarządzanie baterią ma znacznie lepsze od Globala. Kusi mnie to trochę, ale nie chce stracić gwarancji w razie gdybym coś popsuł. Zostanę chyba przy tym Global na razie, i tak jest lepszy czas pracy na baterii niż wcześniej.
 2. Ktoś może doradzić, czy warto teraz dokonywać aktualizacji przez MIUI? Wyszła własnie kolejna wersja (niby również opisywana jako Stabilna), ale mam dylemat, czy instalować.
 3. Udało mi się rozwiązać problem. Odesłałem telefon na gwarancję i wgrano stabilne oprogramowanie 8.0.3 Global. Długość pracy na baterii znacznie się po tym poprawiła, ale proces Analytics czasem nadal się pojawiał. Odkryłem wówczas, że załączanie się tego procesu związane jest ze stockową przeglądarką MIUI. Od kilku dni korzystam z Chrome i proces już więcej się nie pojawia(!). Czas SOT również bardzo się poprawił - wcześniej po 2 godzinach bateria padała jak mucha. Teraz wytrzymuje nawet ponad 4 godziny. W ogóle to polecam sklep aze.com.pl, skąd kupiłem telefon i gdzie bez problemu zao
 4. MIUI 8 Global 6.11.17 | Beta Aktualizowany co tydzień - czy skoro zrezygnowali z Analytics, to nie powinno się samo usunąć? Jak najmniej inwazyjnie zainstalować inny rom? Skąd najlepiej pobrać i czy można go zainstalować bez instalowania TWRP itd. (nie chcę stracić gwarancji)? Czy aktualizacje będą działać?
 5. Faktycznie, u mnie też Analytics wkrótce wróciło na listę zużycia baterii i dalej jest na 1-szym miejscu. Tamto ustawienie niewiele zmieniło. Zauważyłem też ostatnio, że miałem włączone anonimowe wysyłanie danych w ustawieniach Prywatności - wyłączyłem tę opcję myśląc, że pomoże - ale gdzie tam. msa też czasem się u mnie pojawia, ale gdzieś na dole listy. Chyba jedyna opcja to Root albo wgranie innego oprogramowania... Dziwi mnie natomiast, że u jednych są te aplikacje do śledzenia, a u innych nie.
 6. eagors93

  Mi Band 2

  Zastanawiam się nad kupnem Mi Band 2. Czy w opasce nadal działa monitorowanie snu i wybudzanie w odpowiedniej fazie jego cyklu (bo czytałem, że podobno wycofali tę funkcję?)?. Czy bateria smartfona dużo szybciej schodzi (w szczególności na Redmi Note 2, jeśli ktoś wie)?. Z góry dzięki.
 7. A jest tam polski język? I czy są aplikacje Google (np. sklep)? Jak to się instaluje, to normalnie ściąga się paczkę, ładuje na telefon i potem przez "Aktualizację" jakoś wgrywam?
 8. Właśnie to próbuje zrobić... Tzn. nie tyle zainstalować, ile jednorazowo włączyć - czytałem, że nie ma przeciwskazań ku temu i root spokojnie potem może działać przy stockowym recovery. Tylko, jak widać, nie mogę tego zrobić. EDIT: Przede wszystkim chciałbym zrootować, żeby pousuwać parę stockowych aplikacji MIUI, które mogą pożerać baterię. Ostatnio okropnie szybko mi schodzi bateria, czasem nawet 20% przy wyłączonym ekranie w ciągu niecałej 1h. Czy może to być wina ostatniej aktualizacji? Ktoś jeszcze ma taki problem na RN2?
 9. Zawsze jest ryzyko. Chyba emi umknęło: w jaki sposób TWRP ma się w ogóle znaleźć na telefonie w tej metodzie? I czy to jest permanentne nadpisanie?
 10. Jest, ale w przypadku SuperSU mogę łatwo w razie potrzeby zrobić Unroot i po problemie. Nadpisanie recovery z powrotem to dodatkowy problem. I co potem, jak wybiorę np. Recovery? Chciałbym wiedzieć dokładnie, które opcje po kolei wybierać - boję się, że coś popsuje. Nikt nie wie, dlaczego taki komunikat w adb może się wyświetlać?
 11. Rzecz w tym, że nie chce nadpisywać recovery, a tylko raz włączyć. Nie chce utracić gwarancji, a do niczego mi niepotrzebny permanentny flash. Chce tylko raz uaktywnić TWRP, żeby zainstalować SuperSU.
 12. Dzięki. Na razie ustawiłem "Zamknij proces w tle" w ustawieniach baterii i proces zniknął z listy. Inna sprawa, że mniej więcej w tym samym czasu pojawił się problem drenażu baterii, ale to może ostatnia aktualizacja coś popsuła. Zastanawiam się z drugiej strony, czy być może teraz ten proces Analytics próbuje się cały czas uruchamiać, ale jest automatycznie zamykany i przez to bateria spada? Sam nie wiem.
 13. Witam, Próbowałem zrootować telefon przez TWRP i Super SU wg instrukcji na tej stronie: http://www.download.net.pl/redmi-note-2-root-i-instalacja-twrp-3/n/8533/ Próbuję odpalić komendę do tymczasowego uaktywnienia TWRP: fastboot boot <nazwa>.img, ale zwraca mi errory (FAILED (remote: unknown command)). Nawet nie mogę sprawdzić, czy bootloader jest odblokowany, jak widać na zrzucie ekranu poniżej. Co może być przyczyną? Jak mogę sprawdzić, czy bootloader jest odblokowany? Dodam, że telefon z xiaomi.com.pl (może ktoś wie, czy blokują bootloadery?)
 14. Witam, Mam następujący problem: odkąd pamiętam, w moim Redmi Note 2 w zakładce Użycie baterii na pierwszym miejscu jest aplikacja Analytics: Czasem zużycie procentowe jest jeszcze większe. Praktycznie zawsze ta aplikacja jest na pierwszym miejscu na liście. Też tak macie? To normalne?
 15. Witam, Miesiąc temu kupiłem Redmi Note 2. Posiadam system MIUI 8 Global 6.8.25 Beta i zastanawiam się na przesiadką na inną wersję MIUI lub Cyanogenmod. Ogólnie jestem b. zadowolony, ale telefon dość mocno nagrzewa się przy przeglądaniu Internetu przez fabryczną przeglądarkę, PlayerPro pauzuje mi utwory sam z siebie przez Bluetootha (czego nie było na innym telefonie z 4.4 KitKat), dodatkowo bateria dość szybko się wyczerpuje. Chciałbym sprawdzić, czy zmiana systemu pomogłaby rozwiązać te dolegliwości. Parę pytań: Czy aktualizacje automatycznie pobierane przez RN2 gwarantują najlepszą
×
×
 • Create New...