Jump to content

Denail

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 3ProPrime

Denail's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. @cukru właśnie sprawdziłem z ciekawości przez Mi PC Suite i wersja Mi Credit 5.1.1-V8.0.1.0.LHOMIDG pokrywa się z wersja Global ROM'u. Ciekawostką jest, że mój kolega zamówił z polskiej dystrybucji ten sam model telefonu i posiadał on również ten sam Globalny softem. Malwer również wskazał aplikacje Mi Credit jako zagrożenie. Dziwne trochę, że wersja EU jest w porządku w stosunku tej do Global. @cukru jeśli chcesz sprawdź pod Mi Pc Suite jaką dokładnie masz wersje aplikacji Mi Credit.
 2. Tak też zrobiłem, z tego co wiem przyjrzą się sprawie. Podesłałem im zipa z apką i pewnie za jakiś czas otrzymam jakąś odpowiedź. Mogę potwierdzić, że ten malware jest wykrywany na wersji, którą przedstawiłem w poście. Kolegą wczoraj otrzymał ten sam model telefonu, ale z miuipolska, także to albo false postive, albo jakiś błąd softu.
 3. Dziękuję za szybką odpowiedź, ciekawe czy u innych użytkowników również Malwarebite wykrywa tą aplikacje jako potencjalne zagrożenie.
 4. MIUI Global 8.0 | Stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) Więcej szczegółów w załączniku.
 5. Witam wszystkich Próbowałem znaleźć informację, czy ktoś miał podobną sytuację ale bez skutku. Mianowicie wczoraj dotarł do mnie Redmi Note 3 Pro Prime zakupiony na Ali w Hong Kong Goldway. Pierwsze co pojawił się update do MIUI 8, ściągnął się i ładnie wszystko śmiga. Problem pojawił się jak sprawdzilem Malwarebite telefon, wykrył on w MiCredit zagrożenie. Android/PUP.Riskware.Umpay /system/app/Payment Service.apk Czytałem, że zdarzały się sytuacje o wgrywaniu złośliwego oprogramowania. Czy ktoś z was posiada podobny problem?
×
×
 • Create New...