Po naciśnięciu włącz+vol+ mam TWRP, sprawdzałem też przez adb i dostałem info: (bootloader) Device tampered: false(bootloader) Device unlocked: true więc zgaduję, że jest odblokowany. Nawiasem mówiąc, czemu device tampered ma flagę false?
Wcześniej owszem miałem fake'a od Top-One (7.3.4.0 chyba), ale wczoraj zainstalowałem zgodnie z https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/
A dopiero później zobaczyłem, że wgrany ROM jest dość stary i chciałem zaktualizować przez apkę, ale dostaję ten błąd. Rozumiem, że nowy ROM może być gdziekolwiek (np. w katalogu Downloads? Nie muszę tworzyć jakiegoś specjalnego folderu?) oraz że jedyne co powinienem zrobić to kopia w TWRP /system i /boot bez żadnych wipów?
Jak to jest z tym numerowaniem? Bo myślałem, że 6.cos.cos to są wersje stable, a 7.cos.cos to rozwojowa, a tutaj MIUI8, które jest w wersji rozwojowej ma oznaczenie 6.6.30 i jestem trochę skołowany.