Jump to content

slavkoTM

Użytkownicy
 • Posts

  55
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi4c 32GB

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

slavkoTM's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputation

 1. FW patch'a ostatnio raczej nie instalowałem. Ostatni jaki znalazłem na kompie, to fw_libra_miui_MI4c_V10.1.1.0.NXKCNFI_13b9b312d0_7.0, więc chyba taki mam. Jest jakiś nowszy? Z tym błędem radziłem sobie przez edycję jednego pliku, tak jak pisałem, ale chyba nowy twrp inaczej pakuje pliki do .zip'a. :/
 2. Cześć! Próbuję zaktualizować sobie do najnowszej wersji Mokee przez TWRP. Wywala się z błędem error 7 - rozwiązaniem jest edycja pliku \META-INF\com\google\android\updater-script. Trzeba wywalić część kodu odpowiedzialną za sprawdzenie modelu telefonu, potem zapisać skrypt i spakować do formatu .zip. I tu pojawia się nowy problem - invalid zip file format. Pakuję za pomocą 7zip i windowsowym (W10) zip.exe w eksploratorze. Ktoś miał taki problem? Czym to spakować do .zip'a żeby TWRP nie wywalało błędu? P.S. TWRP v. 3.3.1.0, starsza (3.3.0.0 wywala błąd dostępu do pliku .zip z aktualizacją).
 3. Dzięki. Z dziwnych rzeczy, które zauważyłem: 1. Manager baterii wykrył, że systemowa aplikacja Poczta (której nie konfigurowałem i nawet nie włączyłem ani razu) zużywa w tle dużo baterii Ponieważ to systemowa apka, nie można jej odinstalować. 2. W sekcji "specjalny dostęp do aplikacji" mam info, że jedna apka może używać nieograniczonej ilości danych. Tylko, że na wykazie aplikacji wszystkie ten dostęp mają wyłączony. 3. W ustawieniach "przyciski" brak możliwości skonfigurowania przycisku sprzętowego "wstecz". Jest "home", "przycisk zasilania", "głośności" i "ostatnich aplikacji". We wszystkich Pie tak jest? Zwykle wykorzystywałem długie naciśnięcie "wstecz" do zamykania apek, jak to teraz robicie? 4. W ustawieniach bluetooth nazwa telefonu to Note Pro, ale można zmienić.
 4. Przeszedłem z AICP na MoKee. Pierwsze wrażenie jest takie, że MoKee jest mniej "dopieszczone" graficznie. Trochę topornie wyglądają przełączniki. Nie wiem dlaczego podczas regulacji głośności przyciskami domyślnie operuje się głośnością multimediów. Nie korzystam z odtwarzaczy muzyki/video, dla mnie powinnna być głośność dzwonka. Tego chyba nie da się zmienić?
 5. Na AICP mam problem z deep sleep. Muszę raz na dobę restartować telefon, bo po całym dniu intensywnego użytkowania po ładowaniu przestaje wchodzić w deep sleep. Sprawdzałem wake lock'i i nie znalazłem żadnej aplikacji, która może być przyczyną. Pierwsze 3 z listy najbardziej aktywnych testowo wywaliłem. To chyba wina rom'u.
 6. Ja mam 3GB. Nie zauważyłem, żeby było gorzej niż na ostatnim stable miui, jest chyba nieznacznie lepiej. Nie bardzo mam z czym porównać responsywność, bo w domu mam jeszcze tylko iPhone'a 6S, który jest zdecydowanie szybszy. Robiłeś full wipe podczas instalacji (czyli też data i internal storage)? Po wcześniejszych próbach instalacji z wipe tylko cache/dalvik miałem właśnie problemy nawet z poprawnym uruchomieniem. Czyli powinieneś zrobić sobie backup pamięci wewnętrznej - kontaktów, zdjęć, sms, whatsapp, download itp. Następnie na nowym twrp robisz full wipe i instalujesz nowy rom z pendrive'a. Nie pamiętam tylko czy ten rom ma gapps (za dużo ich przewaliłem w ostatnim czasie). Jeśli nie ma, to po zainstalowaniu rom'u nie robisz restartu, tylko od razu instalujesz gapps (np. stąd https://opengapps.org) w wersji piko lub nano i dopiero restart z twrp.
 7. Na razie chyba nie ma nic "stabilnego" na Pie, więc od wczoraj testuję sobie https://dwnld.aicp-rom.com (Oreo 8.1) + MS Launcher jako domyślny (i mam w planach przenosić go ewentualnie na inne rom'y razem z ustawieniami, co zaoszczędzi na pewno czas marnowany na konfigurację UI i przyzwyczajanie się do nowej nakładki). Projekt wygląda na wspierany (co tydzień nowy rom, poprawki bezpieczeństwa ze stycznia aktualnie), jest szansa na usuwanie bug'ów i wypuszczają już bet'y Pie na inne modele. Nie zauważyłem na razie żadnych problemów z działaniem systemu, z aplikacji tylko google maps gubi fix'a i nie chce nawigować, yanosik bez problemu. I teraz największe zaskoczenie - BATERIA. Włączone cały czas: dokładna lokalizacja, dane komórkowe, wi-fi, bluetooth, podłączony MiBand2, w tle zakłódkowane eset, BlueMail (3 konta push), MiFit, WhatsApp, Textra do sms. Nigdy na rom'ach miui przy 20% baterii nie dociągnąłem do SOT 2 godz. 45 min. Tu jest lepiej na drugi dzień po zainstalowaniu o 1 godz. Jeśli ogarnę gmaps i będzie tak jak do tej pory, to dla mnie rewelacja. 11.02.19 gmaps śmigają
 8. Dzięki Vlad za info o dialerze. Skąd o tym wiedziałeś? Jest gdzieś jakiś wątek o crDroid? Kurde, mogłem sobie backup zrobić z tym rom'em, a tak będę musiał od nowa stawiać wszystko do testów :/ A jak z ładowaniem u Ciebie? Masz szybkie? Zapomniałem dopisać - u mnie trzeszczał głośnik przy połączeniu przychodzącym na domyślnym dzwonku.
 9. Ja dzisiaj wrzuciłem crDroid Vovana77, Vlad podlinkował wcześniej. Wreszcie się udało zainstalować, ale musiałem zrobić full wipe, łącznie z data. Wszystko wyglądało fajnie, przywróciłem z konta google'a apki i kontakty, ale niestety nie potestuję tego dłużej - podczas połączeń przychodzących nie miałem dialera - brak możliwości odebrania połączenia. Cały też czas miałem info, że ładowanie nie jest szybkie. Wrzuciłem też testowo AICP https://dwnld.aicp-rom.com - wygląda na "przemyślany", nie jest chyba przeładowany niepotrzebnymi bajerami, można skonfigurować UI. Wersja 13.1 była regularnie wspierana (tygodniowo). To jest na Oreo i dlatego nie będę tej wersji teraz dłużej testował. Poczekam na Pie (niektóre modele już mają, nie wiem czy Mi4c też dostanie) i plan mam taki, aby na nowym systemie zacząć używać launchera typu Nova lub Microsoft i w razie zaprzestania rozwoju aicp przeskoczyć na inny rom zachowując nakładkę. Nie lubię zmian w UI i przyzwyczajam się do tego co mam. Jeśli wydadzą Pie, to zainstaluję, potestuję i napiszę jak się sprawuje.
 10. Ja rzadko zmieniałem rom'y (dev miui), ale pamiętam, że bateria zawsze rozładowywała się szybciej w ciągu pierwszych 2-3 dni po wgraniu nowego rom'u.
 11. Wrzucę sobie w weekend, potestuję. Jakie TWRP masz? Napisz, jeśli coś nie będzie działało. Ja wrzuciłem jeszcze sobie aicp (https://dwnld.aicp-rom.com), ale po uruchomieniu miałem FC na kilku apkach, łącznie ze sklepem Play, nie dało się używać, bo powiadomienia o FC co sekundę wyskakiwały. Nie ogarnąłem tego.
 12. Próbowałem z jego twrp 3.2.3-0 i z tym, które miałem do wersji stable 3.1.1-1. Na obu bootloop. To jest Oreo?
 13. Próbowałem wrzucić crDroidAndroid-9.0-20190108-libra-v5.0, ale mam bootloop na G logo i nie wiem co z tym zrobić. Wgrywałem chyba z 5 razy i ciągle to samo.
 14. @SLiM Czy mogę mieć kłopot z powrotem na wersję stable, jeśli teraz z najnowszej stable przejdę na Pie? Chyba, że wiesz coś o bugach i nie polecasz przejścia na Pie?
 15. U mnie czasami przełączniki nie działają. Zaczynają działać po kilkunastu sekundach, albo po wyłączeniu ekranu i ponownym włączeniu, a czasami dopiero po restarcie telefonu. Jest więcej wolnego ramu i aplikacje nie są tak szybko usuwane z listy ostatnio otwartych (nawet te bez kłódki). Edit. Może i więcej wolnego ramu pokazuje licznik, ale niestety nie jest w stanie pracować tak wydajnie jak na poprzednim stable - telefon na ładowarce, pełen zasięg 4G, włączony BT, miBand, gps, google maps, yanosik, poczta, eset i niestety tidala już nie uciągnął. Dźwięk charczał jak w słabo dostrojonym radio. Na liczniku pokazywał 600-900 MB ramu. Wyłączyłem 2 nawigacje i dźwięk był OK. Jechałem 100 km i kilkukrotnie to sprawdziłem. Kiepsko... Edit 04.02.2019 Odnośnie przełączników - w ciągu ostatnich 2 tygodni 1 raz nie działały i telefon wymagał restartu.
×
×
 • Create New...