Witam, kilka dni temu odebrałem paczkę z Morele.net z Redmi Note 2 (MIUI 7.00.66.00 POLSKA wgrany przez sprzedawcę/operatora), po chwili używania zobaczyłem kilka wad/usterek:
- w trakcie rozmowy, przeglądanie internetu telefon nagrzewa się na wysokości aparatu/głośnika, do tego stopnia że czuć ciepło przy uchu podczas rozmowy już po około 30-45 sekundach rozmowy. Podobnie dzieje się gdy przeglądam internet.
- podczas używania internetu (testowałem na wifi oraz danych komórkowych, włączonych osobno) , przy jasności 30%, bateria wyczerpuje się bardzo szybko około 1-2% na minutę (czasami szybciej), wysłanie jednego emaila bez treści zabiera około 5% baterii. Poza tym telefon nie używany traci 1-3 % baterii na godzinę.
- obracanie ekranu nie działa w niektórych systemowych aplikacjach (m.in. sms )
Dodam że nie instalowałem żadnych dodatkowych aplikacji podczas testów, dla pewności 2 razy przywróciłem ustawienia fabryczne.
Popełniłem mała gafę, otóż kupiłem telefon na firmę i nie mogę go zwrócić (ustawowe 14 dni), dlatego zastanawiam się czy podane problemy są podstawą uznania gwarancji? Czy moze to normalne. Czytałem że może pomóc wgranie nowego systemu, ale mam tylko 3 dni na wymianę towaru na nowy (wg. regulaminu) więc zastanawiam się czy nie lepiej odesłac od razu tel. wymienić.
Najchętniej bym go zwrócił i kupił Redmi 3, ponieważ 5.5 cala to jednak trochę za dużo poza tym jesli bateria nie ma mi wytrzymwać 2-3h gps+LTE to telefon nie dla mnie, a dopiero po zamówieniu Redmi 2 Note przeczytałem o plusach Redmi 3.