Jump to content

l

Użytkownicy
 • Posts

  6
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi 2 4G

l's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputation

 1. Powiadomienia dobra rzecz. Kompletnie zapomniałem opisać na czym polegał problem i jak go rozwiązałem. Po kilku tygodniach kombinowania z softem, wgrywaniem sterowników od modemu, próby uruchomienia systemu od wersji chińskiej przez globalną wraz z modyfikacjami, postanowiłem pokazać środkowy palec sprzedawcy (aliexpress/Hongkong Goldway) i rozebrać telefon do ostatniego zaczepu, śrubki, czy co tam znajdę. Następnie wysłać zdjęcia i kłócić się o swoje. Okazało się, że: * telefon jest refurbished * poprzedni właściciel miał problemy z gniazdem jack, które zostało bardzo niechlujnie "naprawione"- ktoś się uczył lutować; * były na nim noty serwisowe; * QR code od płytki i radiatora był w zupełni innym miejscu niż w innych egzemplarzach; * ramka od radiatora osłaniająca modem i główny układ była rozcięta, brak wspornika w kształcie litery X, co wiąże się z wymianą któregoś z ukłądów * telefon już kiedyś miał problem z zasięgiem, modem był wymieniony na kompatybilny pochodzący z samsunga; * serwisant tak niechlujnie wymienił modem, że podczas podgrzewania układu BGA troszkę mu się "zajechało" i porozlewał elementy SMD znajdujące się wokoło modemu * po naprawie, telefon otrzymał nowe śrubki oraz plombę gwarancyjną Porobiłem zdjęcia, poprawiłem SMD, przylutowałem ramę radiatora i postanowiłem zrobić zamęt u sprzedawcy. Kłótnia trwała może 2 miesiące. Majfrendy odpisywały strasznie powoli i nieskładnie, przepychając mnie od jednej do drugiej osoby, od ojca technicznego do matki PRowej. Dopiero po wykazaniu, że towar jest niezgodny z opisem oraz ugodzeniu w honor, w końcu udało mi się uzyskać całkowicie nowego Redmi 2 Pro (pomimo posiadania wersji podstawowej), bez dopłaty, bez kosztów przesyłki, bez konieczności zwrotu obecnego telefonu. Temat można zamknąć
 2. Też, tak sądzę. Według plusa jest wszystko ok. Jedank, zastanawiające jest to, że plus przestał działać dopiero po pewnym okresie. Rozważam jeszcze próbę spoofowania numeru IMEI.
 3. @Nezumi T-mobile, Play - nie ma konfliktu (mimo wpięcia play w nadajnik t-mobile); T-mobile, Plus - dalej to samo - żadna się nie łączy. Obecna karta plusa jest świeżym duplikatem poprzedniej. Chciałem wyeliminować możliwość uszkodzonego układu na karcie SIM. @marcin19883 CRC NON-HLOS.bin jest identyczne jak w globalu 7.1.1 (obecnie nagrany soft) więc raczej nic nie da.
 4. @Nezumi dokładnie tak jak piszesz, Jedna w 3/4G, druga w 2G. Ustawiałem play 2G, plus 3/4G i odwrotnie. Bez skutku. Problem połączenia z plusem również pojawia się w przypadku wyciągnięcia play z telefonu. Sprawdziłem też nadajnik (*#*#4636#*#* -> phone info -> radio), wszystko włączone.
 5. Witam, Pacjent: Redmi 2 4g HM2014811 (id sprawdzane wielokronie), telefon nie podrobiony. W moich rękach około 3m. Po tygodniu od kupna przeprowadziłem aktualizację softu do wersji 7 global rom. Telefon działał. Objawy: Około tygodnia temu zacząłem cieszyć się możliwościami dual-sim - karta play oraz plus gsm. W piątek pojawiły się pierwsze problemy z zasięgiem w plus. Nastąpiło stopniowe wytracanie zasięgu na wszystkich obsługiwanych pasmach. W tym momencie telefon łączy się tylko z play. Plus jest cały czas w statnie no service/emergency only. Co robiłem: - sprawdzenie slotów - oba sprawne - wpięcie innej karty od plusa - problem ten sam - sprawdzenie karty plusa, 100% zasięg w innych telefonach - wipe, nagranie tego samego softu via MiRecovery - flash via fastboot zarówno do global rom jak i chinese rom (6 oraz 7) W telefonie nie występuje problem braku nr IMEI. Urządzenie przedstawia się jako WT88047
×
×
 • Create New...