decibel66

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About decibel66

 • Rank
  Użytkownik

Dodatkowe

 • Smartfon
  Xiaomi Redmi Note 2

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wczoraj zainstalowalem najnowsze oprogramowanie MIUI 8. Chodzi pięknie. Ale Głośnik bluetooth Xiaomi nadal, co chwilę nieprzyjemne trzeszczy. Znalazłem jednak inny sposób....jak na foto. Minusem jest oczywiście unieruchomienie kablem i poczucie, że sprawa nadal nie została załatwiona. Plusem jest zdecydowanie lepsza jakość audio po kablu i oczywiście brak jakichkolwiek zakłóceń. P.S. Nadal czekam na wiadomość, czy ktoś poradził sobie z zakłóceniami, którymi sieje bluetooth Note 2.
 2. Głośnik Xiaomi bluetooth nowa wersja V2. Głośnik piekny, cena bardzo korzystna w stosunku do jakości. Ale:...Silne trzaski przy współpracy z Redmi Note 2. Zarówno przy zapisanej w tel. muzyce, jak też przy transmisji radia z tune in. Trzaski na nowej wersji MIUI i najnowszym AOSP. Nie słychać ich z innym źródłem np. tablet Asus, tel Sony Xperia. Czy jest jakiś sposób, aby rozwiązać ten problem? Poza kupnem nowego telefonu...
 3. AOSP V 1.77. Instalowałem z linku od kolegi ARIZA. Nadal Bluetooth ani razu mi nie zerwał połączenia podczas rozmowy w aucie przez zestaw mazda6. Auto zaraz po odpaleniu silnika znajduje telefon z włączonym Bluetoothem i samodzielnie sie z nim łączy. Smartwatch również się już nie rozlacza, o ile telefon jest w polu działania Bluetootha. Najlepiej w kieszeni... Żadnych innych problemów z tym systemem na razie nie obserwuję. Wszelkie aplikacje chodzą błyskawicznie, wibracja jest, sklep Play działa, bateria trzyma całkiem przyzwoicie ( po calym dniu użytkowania bardziej jako telefon niż przeglądarka zostaje 20%).
 4. Dzięki za kubeł zimnej wody. U mnie 7.1.3.0 od razu nie wróżył nic dobrego. Jak będzie z AOSP zobaczę za parę dni. Ale jestem prawie pewien, że załatwia sprawę Bluetooth. Szkoda tylko że to nie MIUI, ale co zrobić. Może kiedyś naprawią ten problem. Po 48h AOSP nadal działa -Bluetooth łączy perfekcyjnie.
 5. Instalacja pomyślna. Interface bardzo przyjazny w pełni PL przypomina "normalnego" Androida. Duża nadzieja, ze Bluetooth wreszcie będzie też działał normalnie. Dam znać, czy się rozłącza !
 6. Super. Tzn łączy się bezproblemowo poprzez bluetooth z zestawem samochodowym i SmartWatchemi - nie zrywa tych połączeń? Chodzi o wersję oprogramowania EU 7.1.3? A może poczekać do kolejnej aktualizacji MIUI PL?
 7. Telefon przez parę tygodni eksploatacji pod wieloma względami się sprawdza. Jak dotąd jedyny, ale bardzo poważny minus stanowi bluetooth. Note 2 niespodziewanie rozłącza się z zestawem głośnomówiącym w aucie. W trakcie rozmowy potrafi wielokrotnie tracić łączność i samoistnie ją ponawiac, oczywiście fragmenty rozmowy giną wtedy w eterze, a podczas jazdy manipulowanie przy telefonie nie jest ani łatwe ani wskazane. Co ciekawe takie zachowanie telefon prezentuje nie przy każdej rozmowie, czasem łączność jest utrzymywana bez przerw. Zupełnie nie wiadomo od czego to zależy... Również SmartWatch traci łączność z tym telefonem ( lub może powinienem raczej napisać że Xiaomi traci łączność z ze SmartWatchem) - w tym przypadku sam już się nie połączy i trzeba to robić " na piechotę ". Temat ten już poruszalem, ale w innym dziale, został zamknięty. Uważam, że wątek wart jest kontynuacji, bo każdy współczesny telefon GSM powinien działać bezproblemowo w swoim małym elektronicznym środowisku: PHONE -CAR- WATCH, a ten tego nie robi. Pytanie czy problem jest sprzętowy, czy softwarowy? Chciałem zapytać, czy ktoś z Was użytkowników Redmi Note 2 ma te same kłopoty? A może znalazł ktoś ewentualne rozwiązanie. Zastanawiam się nad powrotem do pierwotnej wersji oprogramowania. EU, bo mam wrażenie, że w wersji rozwojowej PL objawy się nasiliły. Ale może to błędna decyzja.
 8. Aplikacja Onetouch zainstalowana- działa. Telefon prawidłowo komunikuje się ze SmartWatchem. Teoretycznie wszystko ok. Problem pojawia się gdy Xiaomi straci łączność bluetooth ze SmartWatchem. Sam się już nie połączy, trzeba to za każdym razem robić ręcznie. (Sony Xperia robił to sam). Jednocześnie SmartWatcha nie ma na liście wśród innych widocznych dla Xiaomi urządzeń bluetooth. Wszystkie oprogramowania aktualne. Może jakieś sugestie. Z góry dziękuję! P.S. Dziś Xiaomi podczas rozmowy kilkakrotnie rozlączał się z samochodowym zestawem bluetooth, a następnie po ok. 10sek sam ponawiał łączność.