Jump to content

cynamon

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  Redmi Note 3

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

cynamon's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Redmi Note 3, MIUI 8,2 xiaomi.eu 6.11.10, Android 5.0.2 Wbudowana aplikacja "Muzyka" kiedyś, przed aktualizacjami wysyłała muzykę na odtwarzacz sieciowy Denon DNP-F109. Teraz mogę wybrać odtwarzacz, bo zostaje wykryty, ale nic działa. Inny odtwarzacz Denon Ceol N8 też wykrywa i też nie działa. O ile dobrze pamiętam, działało to przez AirPlay (co bardzo mnie zaskoczyło, bo to chyba standard Apple) i odtwarzacz nawet automatycznie się załączał. Nie wiem po której aktualizacji przestało to działać, bo dość długo nie korzystałem z tej funkcji.
 2. nieaktualne temat do usunięcia
 3. Kurka, przez Amaze działa. Ja próbowałem przez TotalCMD. Teraz po instalacji Amaze, zaczęlo działać także przez TotalCMD. Dzięki.
 4. Przy wiadomościach sms wyświetlana jest mała ikona, z jakiej karty sim została wysłana. U mnie obojętnie jaką sieć wybiorę, to zawsze wyświetla sim2. Wysyła prawidłowo i przez chwilę jest sim1, a po następnym wejściu do rozmowy jest już sim2. Gdy zainstaluję np GoSMS, to wszystko działa ok, tylko reklamy są denerwujące.
 5. Przy próbie odtwarzania video bezpośrednio z udostępnionych zasobów w sieci LAN, albo cały czas kręci się klepsydra, albo wywala błąd że nie można odtwarzać. Próbowałem systemowego odtwarzacza oraz VLC. Kiedyś pamiętam, że działało. W TotalCommander klikałem na film, wybierałem "odtwórz na pierwszym planie" i działało. Taka sama sytuacja jest gdy próbuję odtwarzać z PC-ta jak i z media-serwera. Mam najnowszy dostępny ROM xiaomi.eu 6.9.29
 6. wątek do usunięcia wszystko poszło bez problemów
 7. Miałem wgrany MUI 7.4 xiaomi.eu 6.5.12 (rozwojowy) od JDStar, do zablokowanego bootloadera. Odblokowałem bootloader i nie było żadnych komunikatów o błędach. Później doczytałem, że powinno się to robić na chińskim romie. Jak sprawdzić czy wszystko jest ok? bo nie chcę nic robić bez pewności, że nie padnie telefon. Jeżeli narzędzie do odblokowania pokazało że jest ok, to znaczy że tak jest na 100%. Jeżeli bootloader jest prawidłowo odblokowany, to co teraz polecacie wgrać? Najpierw pewnie TWRP, a później jaki ROM? Czy przy instalacji TWRP trzeba robić przywracanie systemu do ustawień fabrycznych?
 8. Przeglądnąłem tematy modyfikacji systemowych dla redmi note 3 i nic nie znalazłem. Tzn nic kompletnego. Nie każdy siedzi godzinami nad modyfikacjami telefonu. Mi akurat telefon służy do pracy i rozrywki. Jestem specjalistą w innej dziedzinie i jeżeli ktoś o coś pyta na forum, to po prostu odpowiadam jeżeli wiem. To mniej zaśmieca forum niż wymądrzanie się nic nie wnoszące do dyskusji.
 9. Recovery TWRP które dokładnie zainstalować? Którekolwiek ze sklepu Google Play? Proszę o podesłanie jakiegoś linku z instrukcją, bo nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Nie mogę po prostu w aktualizacjach systemowych wybrać "zainstaluj aktualizację z pliku zip" ? Jest tam też "Uruchom w recovery"
 10. Dostałem pozytywną odpowiedź na prośbę odblokowania bootloadera na drugi dzień od wysłania prośby. Odblokowałem bez problemów. Mam teraz kilka pytań? Obecnie mam MIUI 7.4 xiaomi.eu 6.5.12 z tego wątku. Jak zrobić aktualizację? Trzeba ściągać paczkę, czy robi się to automatycznie z "aktualizacji systemowych" ? (gdy klikam "szukaj aktualizacji" nic się nie dzieje) Próbowałem już wcześniej aktualizacji do MIUI 8 6.6.11 ale miałem bootloopa. Czy teraz po odblokowaniu bootloadera będzie ok? Podczas aktualizacji muszę robić wipe ?
 11. U mnie też się nie uruchomi na 6.6.17. Wgrałem 6.5.12 i ten działa. Mam tylko problem z aplikacją nc+GO - wywala jakiś błąd -123 podczas włączania wideo. Na wcześniejszym romie aplikacja działała ok.
 12. Kupiony w Chinach. Nie wiem czy odsyłanie będzie opłacalne. Kompletny wyświetlacz m.in. z ramką i narzędziami kosztuje 23€ razem z przesyłką . Poza tym musiał bym mieć drugi telefon Dual-Sim na zastępstwo. Ta plama wygląda jakby podświetlenie w tym miejscu było o wiele mocniejsze. Nie przeszkadza jakoś bardzo, a na ciemniejszym tle słabo ją widać, ale mnie drażnią takie rzeczy.
 13. Mam na wyświetlaczu białą plamę, która jest widoczna szczególnie na jasnym tle. Gdy przycisnę wyświetlacz w tym miejscu, to staje się intensywniejsza. Rozkręcić telefon i sprawdzić czy coś nie uciska od spodu wyświetlacza? Czy to jest wada wyświetlacza i od razu go kupić i wymienić?
 14. Gdy zrobiłem Wipe, problem z bardzo długim ładowaniem (ponad 6h) zniknął. Rzeczywiście chyba wiele problemów powstaje podczas aktualizacji bez kasowania danych. Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, to w Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych jest dobre narzędzie do kopii zapasowej. Zapisuje wszystkie ustawienia i aplikacje. Zrobienie wipe nie dodaje zbyt wiele pracy aby przywrócić telefon do stanu przed aktualizacją.
×
×
 • Create New...