Wyciekła specyfikacja ekranu serii Xiaomi Pad 6

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Z wcześniejszych plotek wynika, iż seria Xiaomi Pad 6 zostanie wydana w drugim kwartale tego roku, być może w kwietniu. Być może zostanie zaprezentowana po raz pierwszy na targach MWC (Mobile World Congress) 2023, które odbędą się w Barcelonie między 27 lutego a 2 marca.

Specyfikacja ekranu serii Xiaomi Pad 6

Znany chiński bloger Digital Chat Station ujawnił, że dwa modele z serii Xiaomi Pad 6 będą korzystać z chińskiego ekranu o rozdzielczości 2880 × 1800p z wysoką częstotliwością odświeżania 120/144 Hz. Przekątna ekranu to około 11 cali, więc mówimy tu o raczej większych tabletach, obsługujących jednocześnie Dolby Vision oraz HDR10+.

Jeśli chodzi o rodzaj ekranu zastosowany w tych modelach, bloger informuje, że nadal może to być ekran typu LCD, ale przyznaje, że nie jest jeszcze do końca pewien.

Z tego co wiemy dzięki wcześniejszym przeciekom seria Xiaomi Pad 6 będzie dostępna w dwóch wersjach, standardowej i wersji Pro, wyposażonych odpowiednio w procesory SM8250AC (Qualcomm Snapdragon 870) oraz ​​SM8475 (Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1). W porównaniu z poprzednią generacją, procesor Xiaomi Pad 6 w standardowej wersji pozostaje niezmieniony – na pokładzie nadal doskonały Snapdragon 870. Natomiast wydajność wersji Pro została znacząco poprawiona.

Xiaomi Pad 5

W szczególności Snapdragon 8+ Gen 1, który wykonany został w procesie technologicznym 4 nm TSMC, gdzie główna częstotliwość dużego rdzenia została zwiększona do 3,2 GHz. Dzięki temu zużycie energii przez procesor jest o około 30% niższe niż w przypadku Snapdragona 8 Gen 1. Ponadto seria Xiaomi Pad 6 będzie dostępna z maksymalnie 12 GB pamięci RAM i do 512 GB pamięci wewnętrznej ROM.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner