Redmi K40 Game Enhanced Edition – co o nim wiemy?

Adam Błażejewski
2 komentarze

Premiera tego urządzenia zaplanowana jest na dzień 27 kwietnia. Z dnia na dzień,
w sieci ujawnianych jest coraz to więcej nowych informacji na temat gamingowego telefonu Redmi.

Wczoraj pojawiły się kolejne informacje o Redmi K40 GEE. Niektóre z nich się potwierdziły, a niektóre są zupełnie nowe. Do tych ostatnich, zaliczyć można “kosmiczny” jak twierdzi producent, system chłodzenia cieczą z komorą parową (vapor chamber) oraz grafenem, zastosowanym w tym smartfonie w celu jeszcze lepszego rozprowadzania ciepła z podzespołów urządzenia. Firma poradziła sobie również z rozpraszaniem ciepła w okolicach anten, na obudowie telefonu.

Biały grafen

Po raz pierwszy do chłodzenia podzespołów telefonu zaimplementowany został nowy materiał, wykorzystywany przy budowie promów kosmicznych azotek boru. Jest on izolatorem, a zarazem materiałem o wysokiej przewodności cieplnej. Ponieważ jego struktura jest bardzo podobna do grafitu o heksagonalnej strukturze warstwowej, jest powszechnie znany jako „biały grafen”. Związek ten posiada również cechy odporności na wysoką temperaturę. W przemyśle lotniczym stosowany jest w dyszach samolotów i silnikach rakietowych.

W przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów grafitowych, które świetnie przewodzą prąd i nie mogą być używane do rozpraszania ciepła w obszarze anten, biały grafen jest dokładnym przeciwieństwem i dlatego można go użyć w celu rozproszenia ciepła w tych miejscach. Dzięki unikalnej technologii, połączenia białego grafenu i grafitu w folii rozpraszającej ciepło, możliwe jest rozwiązanie problemu nagrzewania się urządzenia. Skutecznie zmniejsza ona temperaturę o ponad 2°C w obszarze ładowania i portu USB.

Potwierdzone zostało wykorzystanie procesora MediaTek Dimensity 1200, który będzie sercem tego modelu, a także ekranu z odświeżaniem 144 Hz.

Także dzisiaj, internet obiegły zdjęcia ukazujące to urządzenie w pełnej okazałości. Jak widać na poniższych zdjęciach, ten smartfon wyposażony jest w dodatkowe przyciski boczne, które umożliwiają natychmiastowe przełączanie trybów gry. Dzięki tym przyciskom możliwa będzie obsługa gier czterema palcami jednocześnie – podobnie do padów konsol stacjonarnych.

Źródło: GizChina, XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner