Xiaomi detronizuje Samsunga w sprzedaży smartfonów. Na jak długo?

Xiaomi detronizuje Samsunga w sprzedaży smartfonów. Na jak długo?

Dzisiejszy raport firmy analitycznej Counterpoint przyniósł ciekawą informację dotyczącą globalnej sprzedaży smartfonów w czerwcu tego roku. W tymże miesiącu Xiaomi zanotowało wzrost o 26% w porównaniu do maja, co pozwoliło firmie prześcignąć dotychczasowego lidera, Samsunga, i zdobyć udział w rynku na poziomie 17,1%, o 1,4% większy niż koreańskiego producenta.

Póki co nie wiadomo, czy ten trend jest tymczasowy, czy też będzie on widoczny w dalszej przyszłości. Pewne problemy Samsunga mogą wynikać z nowej fali koronawirusa w Wietnamie, gdzie znajduje się część fabryk tego producenta. Spowodowało to problemy z produkcją i dystrybucją jego smartfonów, na czym zyskała chińska marka. Innym znaczącym czynnikiem, który wpłynął na dzisiejsze notowania, było rozluźnienie ograniczeń pandemicznych w Chinach, Europie i Indiach.

Jeśli sytuacja w Wietnamie się poprawi, Samsung może powrócić na fotel lidera na globalnym rynku telefonów. Z pewnością jednak raport pokazuje, że Xiaomi ma możliwości, aby wyprzedzić Samsunga jeszcze bardziej w przyszłości. Ciągle pojawiające się nowe smartfony marki stwarzają dla koreańskiego producenta konkurencję, z którą musi się on liczyć. Oby za ilością modeli szła też jakość oprogramowania…

Czytaj też:  Xiaomi 11T - premiera jeszcze w tym miesiącu

źródło: Counterpoint

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.