Aplikacja Motywy wraca do Europejskiego MIUI

Maciej Rosiński
4 komentarze

A ujmując sprawę dokładniej, aplikacja Motywy, zgodnie z decyzją Xiaomi, wraca do systemu MIUI w urządzeniach działających w krajach Unii Europejskiej

Garść informacji dla przypomnienia… W lutym 2018 roku aplikacja Motywy została usunięta z globalnego systemu MIUI dla 28 krajów europejskich. Wówczas Xiaomi tłumaczyło to “bardzo poważnym podejściem do kwestii prywatności i ochrony danych użytkowników, ich urządzeń i systemu. Z tego też powodu musiało i chciało podporządkować się regulacjom prawnym w tym zakresie.” Zgodnie z obietnicami, Motywy miały wrócić tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. I choć trwało to blisko dwa lata, Xiaomi obietnicy dotrzymało: serwis Motywy wraca do systemu MIUI.

Jak zapewnia Xiaomi, proces “uzupełniania” systemu o przebudowaną aplikację Motywy rozpoczął się już z początkiem nowego roku. Ma zakończyć się dostarczeniem usługi do wszystkich urządzeń z systemem w okolicach połowy maja bieżącego roku. Zakładamy, ze chodzi o globalny system MIUI, bez rozgraniczania na “globalny” i “europejski”.

To oznacza również, że użytkownicy telefonów Xiaomi i MIUI zyskają dostęp do oficjalnej witryny z motywami, ikonami, tapetami i dźwiękami bez dodatkowych zabiegów, choćby w postaci zmian regionów czy VPN.

Co więcej, Xiaomi dołączy sekcję Motywów do oficjalnej aplikacji Mi Community po to, aby użytkownicy mogli w łatwiejszy sposób zarządzać własną zawartością powiązaną z Motywami. Za ciekawostkę przywołamy informację, że aby przywrócić aplikację Motywy w Europie (choć nie znamy szczegółów w tej kwestii), Xiaomi musiało ograniczyć niektóre usługi i ich zawartość w Indiach i innych regionach.

Źródło i fot. GSM Arena

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner