Android ICS, kontakty i zdjęcia pełne pikseli…

Marcin Moszyk
25 komentarzy

Zapewne wielu z Was denerwują zdjęcia kontaktów, które wprowadzone zostały w Androidzie ICS, a co za tym idzie, również w MIUI v4. Zdjęcia mają szerokość ekranu danego urządzenia, natomiast źródłowe obrazki z Kontaktów Google lub synchronizacji samej aplikacji Facebook mają zaledwie kilkanaście pikseli. W efekcie, nasze kontakty wyglądają koszmarnie.

Z pomocą przychodzi nam aplikacja HaxSync – ICS Facebook Sync – która niestety jest płatna. Jednak za parę złotych, możemy raz na zawsze pozbyć się pikselowatych obrazków, a nowe zdjęcia pobrane z Facebooka, naprawdę prezentują się nieźle. Dodatkowo aplikacja dodaje przy każdym Kontakcie link do profilu na Facebooku – podobnie jak działa to w HTC Sense.


[title-2]Instalacja[/title-2]

    [large]
  1. Ustawienia → Konta i synchronizacje
  2. Klikamy “Dodaj konto” → HaxSync.
  3. Potwierdzamy weryfikację
  4. Czekamy na synchronizację.
  5. [/large]

[uwaga]Aby aplikacja zsynchronizowała się ze kontaktami, które mają już obrazki, należy wykonać kilka poniższych czynności.[/uwaga]
W Ustawienia → Konta i synchronizacje → twó[email protected] → odnaczamy Synchronizuj: Zdjęcia kontaktów Google. Następnie przechodzimy do Kontaktów i w opcjach usuwamy je wszystkie (wyczyść dane). Następnie pozwalamy zsynchronizować się z Google a także wymuszamy synchronizacje dodanego wcześniej profilu HaxSync.

Na MIUI aplikacja nie zaskakuje od razu. Za pierwszym razem może zawiesić się telefon. Wykonujemy restart i dodajemy jeszcze raz. Potem działa już bez najmniejszych problemów.

[separator]

[small]Uprzedzając pytania – nie jest naszym celem promowanie samej aplikacji, nie mamy żadnych powiązań z jej autorem. Jednak problem owych zdjęć często pojawia się w komentarzach i wpisach na forum. [/small]

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

25 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner