Android ICS, kontakty i zdjęcia pełne pikseli…

Android ICS, kontakty i zdjęcia pełne pikseli…

Zapewne wielu z Was denerwują zdjęcia kontaktów, które wprowadzone zostały w Androidzie ICS, a co za tym idzie, również w MIUI v4. Zdjęcia mają szerokość ekranu danego urządzenia, natomiast źródłowe obrazki z Kontaktów Google lub synchronizacji samej aplikacji Facebook mają zaledwie kilkanaście pikseli. W efekcie, nasze kontakty wyglądają koszmarnie.

Z pomocą przychodzi nam aplikacja HaxSync – ICS Facebook Sync – która niestety jest płatna. Jednak za parę złotych, możemy raz na zawsze pozbyć się pikselowatych obrazków, a nowe zdjęcia pobrane z Facebooka, naprawdę prezentują się nieźle. Dodatkowo aplikacja dodaje przy każdym Kontakcie link do profilu na Facebooku – podobnie jak działa to w HTC Sense.

Instalacja

  1. Ustawienia → Konta i synchronizacje
  2. Klikamy “Dodaj konto” → HaxSync.
  3. Potwierdzamy weryfikację
  4. Czekamy na synchronizację.

Aby aplikacja zsynchronizowała się ze kontaktami, które mają już obrazki, należy wykonać kilka poniższych czynności.
W Ustawienia → Konta i synchronizacje → twó[email protected] → odnaczamy Synchronizuj: Zdjęcia kontaktów Google. Następnie przechodzimy do Kontaktów i w opcjach usuwamy je wszystkie (wyczyść dane). Następnie pozwalamy zsynchronizować się z Google a także wymuszamy synchronizacje dodanego wcześniej profilu HaxSync.

Na MIUI aplikacja nie zaskakuje od razu. Za pierwszym razem może zawiesić się telefon. Wykonujemy restart i dodajemy jeszcze raz. Potem działa już bez najmniejszych problemów.

Uprzedzając pytania – nie jest naszym celem promowanie samej aplikacji, nie mamy żadnych powiązań z jej autorem. Jednak problem owych zdjęć często pojawia się w komentarzach i wpisach na forum. Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Entuzjasta nowych technologii - fan marki Xiaomi oraz systemu MIUI. Na co dzień zajmuje się webdesignem. Wraz z Acidem, współtworzy MIUIPolska od 2011 roku.