Android 12 beta dostępny na wybrane telefony Xiaomi

Kacper Skrzypek
7 komentarzy

Dziś odbyła się prezentacja Google I/O, podczas której zaprezentowano zmiany w najnowszej wersji Androida, czyli oczywiście Androidzie 12. Od teraz każdy zainteresowany sprawdzeniem nowej wersji systemu może pobrać obraz pod swoje urządzenie – o ile posiada Mi 11, Mi 11 Pro/Ultra lub Mi 11i/Redmi K40 Pro/+.

Co się zmieniło w nowej wersji Androida? Pewne rzeczy mogliście już widzieć wcześniej w MIUI – chociażby ikonki informujące o korzystaniu przez daną aplikację z aparatu czy mikrofonu czy panel dot. kontroli korzystania przez aplikacje z danych uprawnień. Jest też możliwość wyłączenia w ogóle dostępu do aparatu czy mikrofonu w danym momencie. Według Google’a udało się ograniczyć czas dostępu do procesora przez procesy systemowe aż o 22%, co ma się przełożyć na lepsze ogólne działanie. Są też oczywiście zmiany wizualne, lecz te raczej nie będą w większym stopniu widoczne w ramach MIUI.

Obrazy, jakie dostępne są na stronie Xiaomi, są obrazami “czystego” Androida. Nawet jeśli zmiany stricte techniczne trafią do MIUI, to raczej nie wpłynie to zbyt mocno na wygląd samej nakładki, która niezależnie od wersji Androida będzie wyglądać mniej więcej tak samo. Warto też przeczytać listę bugów stwierdzonych do tej pory, do których należą m.in. okazjonalne restarty w Mi 11, pewne problemy z wyświetlaniem informacji w pasku statusu czy działaniem pojedynczych aplikacji w pewnych scenariuszach. Jest to oczywiście wersja beta i do chwili ostatecznego wydania Androida 12 sporo może się jeszcze zmienić. Obrazy wgrywa się standardową metodą poprzez program MiFlash.

zdjęcia dzięki kanałowi Google Pixel na Telegramie, źródło: twitter MIUI

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner