Znamy datę premiery Xiaomi Mi MIX 4

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Dziś rano założyciel i dyrektor generalny Xiaomi, Lei Jun, za pośrednictwem swojego konta na portalu Weibo ogłosił datę premiery Xiaomi Mi MIX 4, która odbędzie się 10 sierpnia o 13:30 czasu polskiego.  Odbędzie się ona pod nazwą “MIX, zrodzony z marzeń”.

Wracając do samego smartfona, ekran Mi MIX 4 został wykonany w najnowszej technologii, która cechuje się elastycznością oraz modułem przedniego aparatu ukrytym pod panelem. Sercem urządzenia jest prawdopodobnie procesor Snapdragon 888 Plus. Plotki donoszą, iż możemy spodziewać się ceramicznego korpusu. Model ten ma wspierać szybkie ładowanie przewodowe 120 W oraz ładowanie bezprzewodowe 70-80 W, stając się tym samym liderem w tej technologii.

Niestety, wygląda również na to, że Mi Mix 4 nie opuści Chin. Dla nazwy kodowej “odin”, pod którą prawdopodobnie kryje się ten telefon, nie ma bowiem żadnej globalnej wersji MIUI w systemie OTA — przynajmniej na tę chwilę.

Przypomnijmy historię serii Xiaomi Mi MIX, która rozpoczyna się 25 października 2016 r. wraz z premierą pierwszego Mi MIX. Smartfon charakteryzował się stosunkiem ekranu do obudowy 91,3%, co zapoczątkowało modę na projektowanie pełnoekranowych urządzeń. Nikt nie może zaprzeczyć, że był to jeden z najbardziej futurystycznych smartfonów w historii, przynajmniej z punktu widzenia designu.

11 września 2017 r. zaprezentowano Mi MIX 2, w którym zredukowano dolną krawędź ekranu o 12%, zapewniając tym bardziej komfortowe korzystanie z urządzenia przy proporcjach ekranu 18:9.
W kwietniu 2018 r. pojawił się natomiast model Mi MIX 2S z pierwszym w Xiaomi ładowaniem indukcyjnym.

25 października 2018 r. do sprzedaży trafił Xiaomi Mi MIX 3 z innowacyjnym, rozsuwanym ekranem wykorzystującym magnesy. Uzyskano wtedy bardzo wysoki stosunek powierzchni ekranu do obudowy 93,4%, a przednią kamerę schowano pod częścią wysuwaną.

Po trzech latach od premiery ostatniego Mixa z cyferką w nazwie Xiaomi Mi MIX 4 zostanie oficjalnie zaprezentowany światu w najbliższy wtorek. Zapewne pokazane zostaną również inne produkty, o czym już spekulowaliśmy wczoraj.

Premiera Xiaomi Mi MIX 4 odbędzie się zaledwie dzień przed wydarzeniem Samsung Unpacked (11 sierpnia), podczas którego pojawi się wiele produktów, takich jak Galaxy Z Fold3, Galaxy Z Flip3, seria Galaxy Watch4 i Galaxy Buds2. Szykuje się więc nam ciekawy tydzień pod względem premier.

Źródło: XiaomiToday, XDA Developers

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner