Xiaomi Smart Pen — rysik do tabletu przechodzi certyfikację

Xiaomi Smart Pen — rysik do tabletu przechodzi certyfikację

Dziś na stronie amerykańskiej agencji FCC pojawiła się certyfikacja urządzenia Xiaomi Smart Pen, oznaczonego modelem M2107K81PC. Nazwa modelu, K81P, wskazuje na to, że będziemy mieć okazję obserwować te akcesorium jako dodatek do zbliżających się wielkimi krokami nowych tabletów z serii Mi Pad.

Dokumenty przedstawione na stronie nie pokazują niestety zbyt wiele. Część z nich, jak zawsze w takich przypadkach, jest objęta klauzulą tajności. Jedyną wskazówką pokazującą, jak może wyglądać ten rysik, jest rysunek przedstawiający położenie informacji dot. oznaczenia modelu. Podobna grafika znajduje się także w kodzie MIUI.

Nie zaskakuje fakt, iż rysik będzie mógł łączyć się z tabletem poprzez Bluetooth. Na tym dowody z dokumentów FCC się kończą. Tłumaczenie MIUI zdradza natomiast, że dotknięcie rysikiem ekranu może wywołać zrzut ekranu bądź rozpocząć pisanie tekstu w aplikacji Notatki. Czy ta notatka będzie w jakiś sposób konwertowana do postaci “cyfrowej”, nie wiadomo — zapewne dowiemy się tego już w najbliższy wtorek, kiedy to prawdopodobnie będą mieć premierę nowe tablety, a także Mi Mix 4. Wtedy też zapewne udostępnione zostanie więcej informacji dot. możliwości tego narzędzia.

Czytaj też:  Znamy wygląd Xiaomi 11 Lite 5G NE

źródło: FCC, informacja własna

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.