Znamy datę premiery Redmi Note 12 Turbo!

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Po wielu spekulacjach i plotkach dotyczących nowego smartfona w portolio serii Redmi Note 12 dowiedzieliśmy się oficjalnie o dacie jego premiery. Nowe urządzenie zadebiutuje na rynku chińskim już w przyszłym tygodniu.

Kiedy konkretnie?

Redmi poinformowało na swoim profilu w serwisie Weibo, że chińska premiera urządzenia odbędzie się 28 marca (wtorek) o godzinie 13:00 czasu polskiego (19:00 czasu chińskiego). Wraz z tą informacją udostępnione zostały również grafiki prezentujące zarówno design nowego urządzenia, jak i potwierdzające fakt, iż Redmi Note 12 Turbo będzie działać na najnowszym układzie od Qualcomma, czyli Snapdragonie 7+ Gen 2 (o czym Was informowaliśmy).

Jak widać na przedstawionej wyżej grafice, wygląd telefonu nie będzie zbytnio odbiegać od tego, co już mieliśmy okazję widzieć w ramach serii Redmi Note 12, przynajmniej jeżeli chodzi o wygląd tylnej części obudowy. Podoba mi się stylistycznie przypominający szron biały wariant urządzenia, który pokazano na grafikach; liczę na to, że taki wygląd trafi również i do nas. Obrazek potwierdza również, że nowe urządzenie będzie mieć trzy aparaty, a główny sensor będzie mieć rozdzielczość 64 Mpx. Obecne jest ponadto złącze minijack 3,5 mm, którego w wielu flagowcach brakuje, a także głośniki stereo (których nie ma na przykład w Xiaomi 13 Lite…).

Kiedy w Polsce?

Do Europy, a więc także do Polski, Redmi Note 12 Turbo trafi jako POCO F5. Nieznana jest natomiast data globalnej premiery nowych smartfonów tej submarki.

Fragment zmian z repozytorium XiaomiFirmwareUpdater

Nie wiadomo jeszcze czy specyfikacja urządzenia na rynki globalne będzie taka sama czy też będziemy mieli do czynienia z pewnymi zmianami (które miały miejsce na przykład w POCO F4; w porównaniu do chińskiego Redmi K40S różni się on głównym modułem aparatu). W większości powinna być ona jednak identyczna względem chińskiego Redmi Note 12 Turbo.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner