Qualcomm zapowiada Snapdragon 7+ Gen 2

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Qualcomm właśnie oficjalnie zapowiedział swój nowy procesor Snapdragon 7+ Gen 2 Poprzednia generacja, czyli Snapdragon 7 Gen 1 zagościł tylko w kilku urządzeniach, może tym razem więcej smartfonów otrzyma ten układ.

Snapdragon 7+ Gen 2 obiecuje znaczną poprawę wydajności i efektywności energetycznej. Główny rdzeń procesora Kryo jest taktowany zegarem 2,91 GHz, a cały zestaw procesorów w konfiguracji 1+3+4 zapewnia ponad 50% skok wydajności w porównaniu do poprzednika, a procesor graficzny Adreno może pochwalić się wzrostem wydajności o 13% w różnych scenariuszach.

Jak zwykle w przypadku zapowiedzi Qualcomma, nie ujawnił jeszcze szczegółowej specyfikacji procesora ani pakietu GPU. Natomiast dobrą wiadomością jest to, że jednym z pierwszych urządzeń, które otrzyma ten procesor jest Redmi Note 12 Turbo.

Inne funkcje platformy obejmują funkcję Auto Variable Rate Shading, która renderuje pierwszoplanowe sceny gry w wysokiej rozdzielczości i pozostawia tło w niskiej rozdzielczości, aby oszczędzać energię i zasoby. Na pokładzie znajduje się również renderowanie wolumetryczne, które zadebiutowało wraz z platformą Snapdragon 8 Gen 1.

Procesor ten wspiera aparaty z matrycami o rozdzielczości 200 MP, a także przechwytywanie wideo HDR z potrójną ekspozycją z dwóch kamer jednocześnie. Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, silnik AI firmy Qualcomm oferuje dwukrotnie lepszą wydajność i 40% zwiększenie oszczędności energii.

Za łączność odpowiedzialny będzie modem RF Snapdragon X62 5G z szybkością pobierania danych do 4,4 Gb/s. Co ważniejsze, smartfony pracujące pod kontrolą tego procesora będą wreszcie mogły korzystać z funkcji 4G/5G Dual-Sim Dual Active (DSDA).

Źródło: GSMArena

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner