Zestaw klawiatury i myszki Xiaomi. Bez ogonka.

Zestaw klawiatury i myszki Xiaomi. Bez ogonka.

Bez zbędnego rozgłosu, Xiaomi wprowadza do portfolio coś, co przyda się choćby użytkowników odbiorników telewizyjnych. Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set to prosty zestaw klawiatury z myszką.

Zestaw nie wymaga ani instalacji sterowników, czy oprogramowania. Jest sprzętem typu plug-and-play, co oznacza, że wystarczy go podłączyć i używać. I co najważniejsze, jest bezprzewodowy.

Zestaw jest prosty. Nie należy więc od niego oczekiwać wodotrysków typu podświetlane klawisze czy mechanizmy MX. I choć to zestaw dedykowany raczej użytkowi biurowemu, to z drugiej strony sporo to rzeczy, których można doszukiwać się w droższych zestawach.

Klawiatura to układ 104 pełnowymiarowych klawiszy typu chiclet/arc, laserowo grawerowanych, zawierających sekcję funkcyjną (dodatkowo z funkcją Fn), panel numeryczny czy strzałki. Miło, że w urządzeniu znalazły się diody wskazujące funkcje Caps Lock, Number Lock czy status zasilania. Podstawka pod klawiaturę powoduje, że jest ona nachylona pod kątem 6° do podłoża

Myszka z kolei to dwa przyciski główne, karbowana rolka pomiędzy nimi i… tyle. Gryzoń, ważący zaledwie 60 gramów, ma regularny kształt, dostosowany do osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Optyczny sensor oferuje rozdzielczość 1000 DPI. Myszka jest zasilana jedną baterią typu AAA.

Czytaj też:  Seria Redmi Note 10 zostanie zaprezentowana najprawdopodobniej w marcu. [Aktualizacja]

Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set podłączymy do komputera czy innego urządzenia za pomocą mikroodbiornika ukrytego na dole myszki. Do połączenia wykorzystywana jest sieć radiowa 2,4 GHz.

Prezentowany zestaw klawiatury z myszką Xiaomi jest już w sprzedaży, w cenie – uwaga – niespełna 55 PLN (99 juanów).

Źródło: Gizmo China


Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.