Zestaw klawiatury i myszki Xiaomi. Bez ogonka.

Zestaw klawiatury i myszki Xiaomi. Bez ogonka.

Bez zbędnego rozgłosu, Xiaomi wprowadza do portfolio coś, co przyda się choćby użytkowników odbiorników telewizyjnych. Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set to prosty zestaw klawiatury z myszką.

Zestaw nie wymaga ani instalacji sterowników, czy oprogramowania. Jest sprzętem typu plug-and-play, co oznacza, że wystarczy go podłączyć i używać. I co najważniejsze, jest bezprzewodowy.

Zestaw jest prosty. Nie należy więc od niego oczekiwać wodotrysków typu podświetlane klawisze czy mechanizmy MX. I choć to zestaw dedykowany raczej użytkowi biurowemu, to z drugiej strony sporo to rzeczy, których można doszukiwać się w droższych zestawach.

Klawiatura to układ 104 pełnowymiarowych klawiszy typu chiclet/arc, laserowo grawerowanych, zawierających sekcję funkcyjną (dodatkowo z funkcją Fn), panel numeryczny czy strzałki. Miło, że w urządzeniu znalazły się diody wskazujące funkcje Caps Lock, Number Lock czy status zasilania. Podstawka pod klawiaturę powoduje, że jest ona nachylona pod kątem 6° do podłoża

Czytaj też:  Nie, nie stracisz szybkiego ładowania, czyli "nowość" w Panelu sterowania

Myszka z kolei to dwa przyciski główne, karbowana rolka pomiędzy nimi i… tyle. Gryzoń, ważący zaledwie 60 gramów, ma regularny kształt, dostosowany do osób zarówno prawo-, jak i leworęcznych. Optyczny sensor oferuje rozdzielczość 1000 DPI. Myszka jest zasilana jedną baterią typu AAA.

Xiaomi Wireless Keyboard and Mouse Set podłączymy do komputera czy innego urządzenia za pomocą mikroodbiornika ukrytego na dole myszki. Do połączenia wykorzystywana jest sieć radiowa 2,4 GHz.

Prezentowany zestaw klawiatury z myszką Xiaomi jest już w sprzedaży, w cenie – uwaga – niespełna 55 PLN (99 juanów).

Źródło: Gizmo China

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.