Xiaomi Elite Keyboard i Elite Mouse

Xiaomi Elite Keyboard i Elite Mouse

Dokładnie przedwczoraj, na platformie Youpin pojawił się duet interesujących produktów. Tym razem to klawiatura i myszka, które oficjalnie dostępne są jako Miyu Elite Keyboard and Mouse.

Miyu Elite Mouse

Miyu Elite Mouse w swojej konstrukcji wykorzystuje specjalny mechanizm przycisków powodujący redukcję dźwięku w trakcie pracy. Została wyposażona w funkcję “transform”, uruchamianą za pomocą dwukliku (funkcja wykorzystywana choćby w Photoshop, powodująca zmianę perspektywy czy przełączenia się do szkicownika, bez potrzeby wybierania funkcji w menu). Gryzoń na grubość 28,3 mm w normalnym trybie. Można jednak ją zmniejszyć, dzięki specjalnemu mechanizmowi w korpusie, do wartości zaledwie 10 mm. Myszka łączy się z odbiornikiem w dwojaki sposób: radiowo, za pośrednictwem sieci 2,4 GHz lub za pomocą Bluetooth. Przełączanie pomiędzy trybami połączenia również może nastąpić za pomocą dwukliku. Za zasilanie myszki odpowiada ogniwo o pojemności 510 mAh, które ma zapewnić do 15 dni pracy na jednym naładowaniu.

Czytaj też:  Jak naprawić problem z odtwarzaniem nagrywanych rozmów w Xiaomi?

Wideo prezentujące myszkę:

Miyu Elite Keyboard

Podobnie do myszki, Miyu Elite Keyboard została wyposażona w podwójny system łączności. W metalowym, platerowanym korpusie, umieszczono 85 klawiszy, z których część – klawisze funkcyjne – została wykończona na “piano black”. Okrągłe, przywodzące na myśl stare maszyny do pisania klawisze, zostały wyposażone w mechanizm nożycowy. Klawiatura również otrzymała baterię zapewniającą do dwóch tygodni pracy na jednym naładowaniu, zaś naładujemy ją za pośrednictwem portu USB-C.

Największą jednak ciekawostką dotyczącą Miyu Elite Keyboard jest obsługa systemu wprowadzania głosowego. Dedykowany temu systemowi przycisk znalazł się na klawiaturze, po prawej stronie klawisza spacji. Klawiatura posiada zaimplementowany system rozpoznawania głosu HKUST Xunfei Voice Pack, który jest aktywowany wspomnianym klawiszem. System potrafi rozpoznawać 180 słów na minutę, z opóźnieniem niższym niż 200 ms. Podwójne kliknięcie przycisku wprowadzania głosowego, i to dodatkowa funkcjonalność, uruchamia… aktualizację pogodynki.

Czytaj też:  MIUI 21.9.15

Wideo prezentujące klawiaturę:

Jak wspomnieliśmy, obydwa urządzenia wskazujące są dostępne na crowdfoundingowej platfomie Xiaomi – Youpin. Można je zakupić selektywnie, wówczas cena za każde z nich wynosić będzie około 112 złotych (199 juanów). Jeśli zdecydujecie się na zakup zestawu Miyu Elite Mouse i Elite Keyboard, wówczas cena wyniesie niespełna 213 złotych (378 juanów).

Źródło i fot.: Gizmo China

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.