QBORN 360°. Fotelik samochodowy od Xiaomi

QBORN 360°. Fotelik samochodowy od Xiaomi

QBORN 360° Rotating Car Seat, bo o tym produkcie mowa, to fotelik samochodowy dla dzieci, którego bardzo istotną cechą jest to, że jest obrotowy.

Zgodnie z oficjalnymi informacjami Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization – WHO), wykorzystanie fotelika w aucie, oczywiście prawidłowo zamocowanego, minimalizuje prawdopodobieństwo śmierci dziecka w nim umieszczonego aż o 90%. Co więcej, stosowanie fotelików powoduje zmniejszenie śmiertelności niemowląt w wyniku wypadków samochodowych o 54 – 80%.

Jak wspomniano na wstępie, QBORN 360° Rotating Car Seat to fotelik dla dzieci w wieku 0-12 lat. Spełnia on bardzo rygorystyczne normy Unii Europejskiej w zakresie fotelików samochodowych dla dzieci o wadze do 18 kg. Jak zapewnia producent, odwrotne ułożenie dziecka w foteliku (w stosunku do kierunku jazdy) zmniejsza siłę działającą na dziecko w chwili zderzenia o 80%.

Czytaj też:  Xiaomi pracuje nad nowym smartfonem ze Snapdragonem 870

Podstawą konstrukcji fotelika jest dwuwarstwowa, formowana wtryskowo skorupa z elastycznego i odpornego na uderzenia tworzywa, połączona z absorbującymi energię, wykonanymi z materiału EPP poduszkami. Całość tworzy czterowarstwową skorupę rozpraszającą siłę ewentualnego uderzenia i zabezpieczającą w szczególności głowę i szyję dziecka.

Fotelik wyposażono w system obrotowy 360°, blokowany jednym przyciskiem, z płynnym systemem obrotu. Dzięki temu nie tylko ustawimy fotelik z dzieckiem tak, aby mieć je na oku w trakcie jazdy, ale i wygodniej ułożymy je czy wyjmiemy z fotelika.

Xiaomi QBORN 360° Rotating Car Seat jest w sprzedaży. Dostępny jest za pośrednictwem serwisu Youpin. Jeśli jesteście nim zainteresowani, musicie przygotować kwotę około 770 PLN (1399 Juanów).

Źródło: Gizmo China

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.