Seria XIAOMI TV EA 2022 oficjalnie zaprezentowana

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Poziom sprzedaży telewizorów chińskiego giganta na rynku globalnym rośnie z każdym miesiącem. Będąc na fali wznoszącej, dziś ogłoszona została premiera najnowszej linii telewizorów Xiaomi.

Seria TV EA 2022 oferuje siedem rozmiarów o przekątnej ekranu 32″, 40″, 43″, 50″, 55″, 65″, 75″ z rozdzielczością ekranu 4K. Ceny wahają się od 1199 juanów (około 700 zł) do 3599 juanów (około 2100 zł). Za wyjątkiem wersji 75″ pozostałe rozmiary będą dostępne w przedsprzedaży 18 kwietnia w Chinach.

Nawiasem mówiąc, Xiaomi będzie stopniowo konsolidować swoje linie produktów w przyszłości, koncentrując się na czterech liniach produktów: Master, Digital, ES i EA.

Najnowszy produkt przeszedł kompleksową transformację wyglądu, interakcji i wyświetlanego na nim obrazu. Ekran urządzenia otoczony jest srebrną, delikatną, metalową ramką. Jak możemy ocenić na podstawie materiałów promocyjnych, przód wydaje się być bardzo smukły i elegancki.

Każdy egzemplarz tego modelu sprawdzany i regulowany jest tuż przed opuszczeniem fabryki. Co więcej, dokładność kolorów osiągnęła poziom perfekcyjny, jak zapewnia producent, idealnie odzwierciedlając podstawowe kolory wyświetlanych na nim treści. Ponadto w komplecie znajduje się pilot, łączący się z telewizorem za pomocą Bluetooth, dzięki któremu można sterować urządzeniem, wydając komendy głosowe.

Cała seria charakteryzuje się bardzo niewielkim zużyciem energii, czym Xiaomi nie omieszkało się pochwalić. Zastosowanie najnowszej technologii przetworników wyświetlanego obrazu oraz energooszczędnych komponentów przełożyło się na duże oszczędności energii względem innych producentów.

Specyfikacja techniczna.

Wszystkie modele wyposażone są w matrycę LED o standardowej częstotliwości odświeżania 60 Hz i kącie widzenia 178°. Różnią się jednak rozdzielczością ekranu, głośnikami, procesorem, pamięcią RAM i sposobem implementacji sterowania głosowego.

Zacznijmy więc od najmniejszego 32″, który jest jedynym telewizorem z tej serii z wyświetlaczem HD ready (1366 × 768 pikseli). Podczas gdy wersja 40″ oraz 43″ mają panel FHD (1920 x 1080 pikseli). Wreszcie, modele 50″, 65″ i 75″ są wyposażone w ekran 4K (3840 × 2160 pikseli). Aby zapewnić wydajność, telewizory HD i FHD zasilane są 64-bitowym dwurdzeniowym chipsetem Amlogic (2 rdzenie ARM Cortex-A53, procesor graficzny ARM Mali-450 MP2) w połączeniu z 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Modele 4K (UHD) są zamiast tego zasilane przez czterordzeniowy 64-bitowy układ Amlogic SoC (4 rdzenie ARM Cortext-A35, procesor graficzny ARM Mali-G31 MP2) w połączeniu z 1,5 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej.


Jeśli chodzi o łączność, wszystkie warianty są wyposażone w jednopasmowe WiFi i Bluetooth. Posiadają po dwa porty HMDI (jeden z nich jest kompatybilny z ARC), dwa porty USB typu A, port AV, port Ethernet, port S / PDIF i port ATV / DTMB.
Wszystkie modele działają z systemem operacyjnym MIUI dla TV 3.0.

Firma przekazała również informacje o wzroście cen telewizorów w przyszłości. Motywowane są one zmianą w podaży i popycie na światowym rynku, epidemią i związanymi z nią zmianami kursów walut. Ceny różnych podstawowych komponentów telewizyjnych, w tym paneli wyświetlacza i chipów, nadal gwałtownie rosną. Przełoży się to na pewno na wzrost cen telewizorów. Zmiany te mają też dotyczyć produktów submarki Redmi.

Źródło: GizChina, XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner