Zamek Smart Lock z technologią światła strukturalnego 3D

Adam Błażejewski
2 komentarze

Xiaomi często i gęsto umieszcza na rynku różnego rodzaju urządzenia i produkty swego ekosystemu smart home. Tym razem firma zaprezentowała na swoim rodzimym rynku nową generację inteligentnego zamka, Xiaomi Face Recognition Smart Door Lock.

Główne cechy

Nowy inteligentny zamek do drzwi od Xiaomi oferuje rozpoznawanie twarzy w postaci światła strukturalnego 3D. Model ten jest kolejną generacją inteligentnego zamka zaprezentowanego w 2021 r.

Model ten posiada odświeżony wygląd i, tak jak jego poprzednik, również wyposażony jest ekran AMOLED, który umieszczono po wewnętrznej stronie zamka. Zamek ten można otwierać na kilka sposobów, używając w tym celu klucza, ustalonego uprzednio hasła czy też odcisku palca. Istnieje również możliwość odblokowania go za pomocą aplikacji zainstalowanej na smartfonie, a także, co chyba oczywiste, również za pomocą twarzy; proces odblokowywania ma trwać mniej niż sekundę, a margines błędu w rozpoznawaniu twarzy ma wynosić 0,0001%. Urządzenie skanuje do 50 elementów twarzy użytkownika na wysokości od 1,3 do 2 metrów.

Obudowa tego zamka wykonana została ze stopu aluminium. Montowany może on być w drzwiach o wymiarach od 40 mm do 120 mm. Wymiary tego modelu wynoszą 473 × 185 × 105 mm. W poprzedniej generacji producent umieścił baterię o pojemności 6250 mAh, która miała wystarczyć na 6 miesięcy nieprzerwanej pracy; w nowym urządzeniu wbudowany akumulator zastępuje konieczność włożenia do zamka 10 baterii AA, które mają zapewnić ten sam czas działania zamka. Tymczasowe zasilanie można również dostarczyć za pomocą znajdującego się w dolnej części zamka portu USB-C.

Inteligentny zamek dostępny jest w przedsprzedaży w Państwie Środka za kwotę 1999 juanów (około 1342 zł), a jego cena detaliczna wynosić będzie 2199 juanów (około 1475 zł). O dziwo prezentowane urządzenie, pomimo nowszej generacji, sprzedawane jest w niższej cenie niż jego zeszłoroczny poprzednik, którego cena detaliczna wynosi 3299 juanów (około 2215 zł).

Źródło: GizmoChina, ITHome

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner