Xiaomi Smart Door Lock 1S

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Xiaomi zaprezentowało kolejną generację inteligentnego zamka do drzwi, który dostępny jest już w przedsprzedaży na portalu JD.com z ceną 1299 juanów (około 800 zł).

W przeciwieństwie do pierwszej generacji Xiaomi Smart Door Lock, którą opisywałem w tym artykule, najnowszy model współpracuje zarówno z aplikacją Xiaomi Home, jak i Apple Home Kit. Urządzenie jest również wyposażone w półprzewodnikową identyfikację odcisków palców 3D, co pozwala na wykorzystanie biometrii w celu zwiększenia zabezpieczeń zamka. Nowa generacja jest również wyposażona w algorytm wykrywania odcisków palców stosowany ponoć w szwedzkiej klasie finansowej, który ma skutecznie odrzucać fałszywe odciski palców.

Zamek ten odblokować można również za pomocą wbudowanego modułu NFC oraz zintegrowanej klawiatury. Urządzenia, którymi możemy odblokować ten zamek, to m.in. zegarki Xiaomi, Mi Band 6 NFC oraz telefony z serii Xiaomi Mi 11 czy Redmi K40. Producent przewidział też możliwość parowania urządzeń innych producentów, lecz do poprawnego działania oczywiście trzeba będzie zainstalować odpowiednią aplikację Xiaomi.

Główny układ zabezpieczający umieszczony został przez producenta w tylnym panelu, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa i zmniejszenie możliwości manipulacji przy zabezpieczeniach zamka.

Na chwilę obecną brak jest informacji o wprowadzeniu tego produktu na rynek globalny. Patrząc na ekspansję Xiaomi na rynku światowym, nie możemy wykluczyć, iż kiedyś doczekamy się podobnego typu produktów tej marki w krajach innych niż Chiny.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner