Xiaomi.eu/MIUI Polska dla MediaTeków — nasz apel o wsparcie

Kacper Skrzypek
18 komentarzy

Ilość wydawanych przez Xiaomi urządzeń nie pozwalała nam do tej pory na zajęcie się w ramach Xiaomi.eu urządzeniami opartymi na procesorach od MediaTeka, zmuszając nas do skupienia się głównie na smartfonach mających procesory od Qualcomma. To właśnie chcemy zmienić, lecz potrzebujemy w tej kwestii Waszej pomocy.

Jak wielu z Was wie, ROM-y Xiaomi.eu udostępniane są przez nas zupełnie za darmo. Niewiele jednak osób zdaje sobie sprawę, jaki wysiłek musieliśmy podjąć, aby móc przygotowywać to oprogramowanie tak efektywnie, jak możemy to robić w obecnej chwili (wciąż aktualny artykuł o naszej pracy możecie przeczytać tutaj).

Mając na względzie stale zwiększającą się ilość telefonów Xiaomi opartych właśnie na MediaTeku, postanowiliśmy podjąć starania o to, aby móc je ponownie wspierać. Wymagają one jednak nieco innych środków i narzędzi niż smartfony z procesorami Snapdragon, które zazwyczaj są do siebie bardzo podobne i nie sprawiają większych trudności w procesie ich wspierania bez posiadania konkretnego urządzenia. Jednocześnie słyszymy wiele pytań na temat tego, czy i kiedy pojawi się wsparcie dla konkretnego modelu, np. Xiaomi 11T, który jest oparty właśnie na MediaTeku. Chcąc udzielić społeczności Xiaomi.eu głosu w zakresie wsparcia takiego projektu, uruchomiliśmy profil Xiaomi.eu na Patreonie.

Celem jest przede wszystkim uzbieranie funduszy, które pozwolą na zakup możliwie najnowszego, a przy tym popularnego urządzenia Xiaomi z procesorem MediaTeka. Pozwoli to zespołowi na próby zbudowania działającej kompilacji Xiaomi.eu dla tego smartfona, testowanie na nim ROM-ów przez najbliższe kilka lat i przystosowywanie ich pod zmiany zachodzące właśnie w oprogramowaniu przeznaczonym pod procesory tej firmy. Jedno urządzenie powinno wystarczyć do tego, aby móc dodawać wsparcie dla innych smartfonów z tymi układami.

Jak możecie zobaczyć na profilu, został on podzielony na progi. W ich ramach chcemy dać społeczności Xiaomi.eu/MIUI Polska prawo decydowania o tym, jakie urządzenia oparte na MediaTeku powinny być przez Xiaomi.eu wspierane w przyszłości, a także testowania naszych kompilacji dla telefonów z tymi procesorami przed ich oficjalnym wydaniem, w celu zebrania opinii patronów i poprawiania ROM-ów przed ich publikacją. Na podstawie zainteresowania wspierających będziemy stopniowo wydawać kompilacje dla kolejnych telefonów z MediaTekiem — tych, które zyskały Wasz, wspierających, głos.

Nigdy nie chcieliśmy prosić Was o pieniądze i nie żądamy tego także teraz. Przyszłość wsparcia ROM-u Xiaomi.eu dla MediaTeków zależy jednak od Was — jeśli ten plan nie będzie się cieszył zainteresowaniem, będziemy mogli stwierdzić, że naszej społeczności odpowiada taki stan rzeczy, jaki panuje obecnie (tj. wsparcie tylko dla Snapdragonów). Jeśli chcecie, aby tak nie było, wesprzyjcie któryś z progów (choćby podstawowy). To da nam sygnał, że zainteresowanie tematem istnieje.

Dziękujemy za każdą złotówkę!

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

18 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner