Xiaomi Yuemi One-Axis Gimbal Stabilizer

Maciej Rosiński
0 komentarz(y)

Dość długa nazwa, jednak kryje się pod nią coś praktycznego, zwłaszcza dla miłośników fotografii mobilnej.

Nie każdego, najzwyczajniej w świecie, stać na profesjonalnego (bardziej lub mniej) gimbala. Przy tej okazji przypomnijmy, że gimbal to inaczej stabilizator, czyli uchwyt na telefon, pozwalający na łatwiejsze wykonanie nieporuszonego zdjęcia czy wideo. Gimbale, nawet te mniej zaawansowane, kosztują co najmniej kilkaset złotych. Dlatego też Xiaomi Yuemi One-Axis Gimbal Stabilizer wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla mobilnego fotoamatora, zwłaszcza w kwestii relacji cena/możliwości.

W konstrukcji Xiaomi Yuemi One-Axis Gimbal Stabilizer wykorzystano 32-bitowy procesor ARM, sterujący 6-osiowym czujnikiem żyroskopowym. Algorytmy stabilizacji, dzięki bezszczotkowemu, magnetycznemu silnikowi zapewniają stabilność aparatu i płynność ruchu uchwytu w każdych warunkach. Warto zaznaczyć, że choć zakres obrotu uchwytu telefonu to 360*, to mamy tu do czynienia z gimbalem jednoosiowym.

Szkielet gimbala Xiaomi wykonano z aluminium powlekanego warstwą gumy. Dzięki temu akcesorium jest poręczne i lekkie. Rękojeść wykonano z trzech składanych elementów. To rozwiązanie znamy doskonale z selfiesticków Xiaomi. Dzięki nim gimbal może służyć jako statyw (tripod) do telefonu).

Xiaomi Yuemi One-Axis Gimbal Stabilizer ma długość 190 mm (po złożeniu) i wazy 226 gramów. Posiada wbudowaną baterię o pojemności 450 mAh, co wystarcza na 2 godziny działania gimbala. Z telefonem łączy się za pośrednictwem Bluetooth – identycznie jak w selfiestickach Xiaomi. Sterowanie odbywa się za pomocą wyjmowalnego i ładowalnego pilota.

Xiaomi Yuemi One-Axis Gimbal Stabilizer dostępny jest aktualnie na Banggood, za kwotę nieco ponad 154 PLN.

Źródło: Xiaomi Today

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner