Koronawirus: Xiaomi zamyka wszystkie Mi Store’y w Chinach

Koronawirus: Xiaomi zamyka wszystkie Mi Store’y w Chinach

Jak już pisaliśmy, Xiaomi poświęca sporo uwagi dręczącej ostatnio Chiny epidemii koronawirusa, określaną również jako 2019-nCoV. Dziś dowiedzieliśmy się o kolejnej decyzji chińskiej marki związanej z tą chorobą – zgodnie z wydanym dzisiaj oficjalnym komunikatem, wszystkie sklepy Mi Store na terenie Chin w tym tygodniu zostaną zamknięte.

Firma argumentuje konieczność zamknięcia salonów współpracą w zakresie ochrony swoich klientów przed rozprzestrzenianiem się epidemii z chińskim rządem, a także niepokojącą sytuacją związaną z tą epidemią, związaną chociażby z potwierdzanymi kolejnymi przypadkami zachorowań w Chinach i poza nimi.

Jednocześnie podano do wiadomości, że ciągle czynna jest internetowa platforma mi.com, a także platforma Xiaomi Mall – dostawy kurierskie w Chinach są bowiem nadal realizowane, choć w związku z obchodami chińskiego Nowego Roku przesyłki mogą potrwać nieco dłużej. Czynne jest także telefoniczne wsparcie techniczne. Zapewniono, że Xiaomi panuje nad sytuacją, a pracownicy Mi Store są bezpieczni.

Zgodnie z obwieszczeniem, wszystkie sklepy Mi Store w Chinach rozpoczną normalną pracę w przyszły poniedziałek, 3 lutego.

Czytaj też:  Android 12 z MIUI — co obecnie wiemy?

źródło: Weibo

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz.