Globalne ceny Xiaomi Watch S1 Pro i Xiaomi Buds 4

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wkrótce odbędzie się globalna premia serii Xiaomi 13 oraz innych produktów Xiaomi. Podczas tego wydarzenia zobaczymy także smartwatch Xiaomi Watch S1 Pro oraz słuchawki douszne Xiaomi Buds 4.

Urządzenia te miały już swoją chińską premierę. Natomiast dziś w sieci pojawiły się informacje o cenach globalnych zarówno Xiaomi Buds 4, jak i Xiaomi Watch S1 Pro. Oba te urządzenia należą do segmentu premium.

Źródło: xiaomiu

Watch S1 Pro

Zegarek wyposażono w ekran AMOLED o przekątnej 1,47″ o rozdzielczości 480 × 480 pikseli i gęstości pikseli 326 PPI. Jasność maksymalna tego ekranu wynosi 600 nitów. Działa on pod kontrolą nowego autorskiego systemu operacyjnego MIUI for Watch, który obsługuje ogólnosystemowe połączenie między smartfonem, a smartwatchem w celu efektywnej współpracy.

Xiaomi Watch S1 Pro obsługuje szybkie parowanie ze smartfonami Xiaomi, szybką synchronizację ustawień telefonu jednym kliknięciem, tryb Nie przeszkadzać, udostępnianie hasła Wi-Fi, powiadomienia o połączeniach telefonicznych, przypomnienia oraz wiele więcej funkcji znanych z innych urządzeń wearable firmy. W połączeniu ze smartfonem Xiaomi po kliknięciu powiadomienia na zegarku telefon zostanie automatycznie odblokowany. Jedną z najważniejszych zmian dotyczących powiadomień jest brak wielokrotnego ich wyświetlania. Po odczytaniu powiadomienia na jednym urządzeniu znika ono na drugim.

Ponadto zegarek ten obsługuje połączenia z wieloma urządzeniami. Mowa tu o projekcji ekranu na przykład na telewizorze. Smartwatch ten obsługuje wiele popularnych chińskich aplikacji firm trzecich, takich jak NetEase Cloud Music, Baidu Map, Scientific Calculator, Tick List itp. Nie wiadomo, czy w przypadku globalnej premiery podobnego wsparcia doczekają się znane globalnie aplikacje.

Oczywiście nie zabrakło w nim funkcji monitorowania stanu zdrowia takich jak pomiar temperatury skóry, monitorowanie faz snu, tętno, poziom natlenienia krwi oraz licznik kroków. Dostępnych jest również ponad 100 trybów ćwiczeń wykrywanych automatycznie. Pojemność baterii w tym modelu to 500 mAh i według producenta w zupełności wystarczy ona na 14 dni pracy nay jednym ładowaniu.

Źródło: xiaomiu

Xiaomi Buds 4

Słuchawki te mają dynamiczny przetwornik 10 mm oraz oddzielny przetwornik 6 mm, który służy przede wszystkim do wychwytywania wysokich tonów. Słuchawki wyposażone są w aktywną redukcję szumów, która według Xiaomi wycisza dźwięki z zewnątrz nawet o 45 dB. Można wybrać jej 3 tryby w zależności od naszych preferencji albo też zdecydować się na korzystanie z opcji adaptacyjnej redukcji szumów, która ma automatycznie dostosować tłumienie do warunków otoczenia. Każda słuchawka posiada trzy mikrofony, a hałas podczas rozmów ma być również filtrowany przez algorytm sztucznej inteligencji.

Słuchawki Redmi Buds 4 Pro (M2132E1) obsługują Bluetooth 5.3, umożliwiają jednoczesne parowanie z dwoma różnymi urządzeniami, a oprócz starych, standardowych kodeków audio SBC i AAC obsługiwany jest również kodek LDAC, zapewniający jakość dźwięku Hi-Res. Oba warianty posiadają certyfikat IP54, zapewniający odporność na zachlapania.

Czas pracy na baterii wynosi do 5 godzin z aktywną redukcją szumów i 9 godzin bez. W połączeniu z etui do ładowania czas pracy na baterii wynosi do 36 godzin. 5-minutowe szybkie ładowanie daje nam jeszcze dwie godziny (lecz etui musi mieć przynajmniej 30% baterii).

Pojedynczy zestaw słuchawkowy waży 4,5 grama, a etui do ładowania 55 gramów. Działaniem urządzeń można sterować za pomocą nowej aplikacji Xiaomi Earbuds.

Globalne ceny Xiaomi Watch S1 Pro i Xiaomi Buds 4

Dwa tygodnie temu informowaliśmy Was o globalnych cenach smartfonów z serii Xiaomi 13, a dziś poznaliśmy również globalne ceny innych produktów, które zostaną zaprezentowane niebawem.

Znany bloger SnoopyTech na portalu Twitter podzielił się zdjęciami oraz globalnymi cenami tych produktów. Urządzenia te zaprezentowane zostaną na targach MWC 2023 (Mobile World Congress 2023). Globalna cena smartwatcha Xiaomi Watch S1 Pro wyniesie 299 euro (około 1422 zł). Natomiast słuchawki Xiaomi Buds 4 wyceniono na kwotę 59 euro (około 280 zł) i będą dostępne one w trzech kolorach:

  • Białym,
  • Czarnym
  • Zielonym.

Na chwilę obecną nie mamy pojęcia, jak kształtować się będą ceny w naszym kraju. Jednakże nie spodziewałbym się wielkich różnić.

Źródło: xiaomiui

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner