Xiaomi TV seria A2 – inteligentna rozrywka, inteligentny dom

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Xiaomi TV seria A2 to od 32 do 55 cali czystej rozrywki i funkcjonalności. Xiaomi prezentuje cztery nowe modele telewizorów Smart TV, które oprócz fenomenalnego obrazu i dźwięku ułatwiają sterowanie innymi urządzeniami inteligentnego domu.

Dziś telewizor jest telewizorem tylko z nazwy. Coraz częściej na naszych ekranach goszczą treści z internetu i innych urządzeń. Xiaomi idzie krok dalej, TV ma nie tylko wyświetlać świetny obraz, ale otwierać przed nami nowe możliwości, jak i pomagać w codziennych czynnościach. Oto seria A2 – najnowsza propozycja dla inteligentnego domu oraz wymagającego użytkownika. Wysoka jakość i wszechstronność, przy zachowaniu rozsądnej ceny.

Xiaomi TV seria A2

Wszystkie telewizory Xiaomi z nowej serii A2 pełnią funkcję centrum inteligentnego domu. Dzięki wbudowanemu asystentowi Google umożliwiają zdalne sterowanie głosowe innymi podłączonymi urządzeniami Smart Home / AIoT, takimi jak automatyczny odkurzacz czy też oczyszczacz powietrza.

System operacyjny Android TV 11 w serii Xiaomi A2 oferuje m.in. natychmiastowy dostęp do filmów i programów w ulubionych serwisach, takich jak Netflix, Amazon Prime Video czy YouTube, oraz do tysięcy innych aplikacji, które można znaleźć w sklepie Google Play. Co więcej, dzięki wbudowanemu multimedialnemu interfejsowi Google Chromecast, użytkownicy mogą na dużym ekranie oglądać zdjęcia, wideo ze swoich smartfonów, tabletów lub laptopów, wygodnie łącząc te urządzenia bezprzewodowo z telewizorem.

Nowa jakość – pilot Bluetooth 360°

Koniec z szukaniem miejsca, w którym pilot do TV ma zasięg. Teraz pracuje on pod każdym kątem i z większej odległości dzięki standardowi Bluetooth. Nie musimy więc celować nim prosto w odbiornik, by zmienić kanał, ściszyć dźwięk czy wybrać inne źródło obrazu. Specjalnie dedykowane klawisze pilota ułatwiają szybkie włączenie serwisów Netflix oraz YouTube, czy też asystenta Google, który to wywołamy osobnym przyciskiem.

Xiaomi LED TV A2 43’’, 50’’, 55”

Trzon oferty nowej serii telewizorów w Polsce stanowią trzy modele, różniące się od siebie przekątną ekranu – 43, 50 i 55 cali. Każdy z nich ma najwyższej jakości wyświetlacz 4K Ultra-High Definition z obsługą formatów Dolby Vision i HDR10 oraz rozszerzoną paletą barw. Zapewnia to wciągające wrażenia w trakcie oglądania. Natomiast dzięki bardzo szerokiemu kątowi widzenia wynoszącemu 178°, użytkownicy mogą wygodnie oglądać treści na ekranie z dowolnego miejsca na kanapie. Wyświetlany obraz pozostaje jasny, wyraźny i czytelny.

Każdy z tych trzech telewizorów serii A2 oferuje również dźwięk przestrzenny wysokiej jakości, zgodny z cyfrowymi standardami Dolby Audio i DTS-HD. Dolby Audio świetnie sprawdza się przy ścieżkach audio w filmach oraz z serwisów streamingach. DTS-HD zapewnia wielokanałowe przesyłanie danych. Dźwięk przestrzenny odtwarzany jest bez strat, co docenią miłośnicy kina domowego i odtwarzaczy płyt Blu-ray. Naturalnie wszystkie trzy telewizory dysponują pełnym zestawem łącz: USB, trzy wejścia HDMI, Ethernet (LAN), Wi-Fi, Bluetooth.  

Xiaomi LED TV A2 32″

Uzupełnieniem linii A2 w Polsce jest kompaktowy model Xiaomi LED TV A2 32″. Idealnie pasuje do nowoczesnego gospodarstwa domowego, zapewniając niesamowite wrażenia z rozrywki w zaciszu własnego mieszkania. Ten niewielki odbiornik Smart TV, stojący na podwójnych podstawkach, doskonale nadaje się do kuchni, sypialni lub dziecięcego pokoju. Wyświetlacz o bardzo smukłych, niemal niewidocznych ramkach, ma rozdzielczość HD (1366 × 768), a częstotliwość jego odświeżania wynosi 60 Hz.

Boczne krawędzie ekranu telewizora pokrywa elegancka metalowa obudowa, wykonana z jednego elementu. Urządzenie ma wbudowany tuner DVB-T2 do odbioru bezpłatnych kanałów telewizji naziemnej oraz wszystkie popularne interfejsy, takie jak dwa złącza HDMI, USB, Wi-Fi, Ethernet (LAN). Mimo kompaktowej konstrukcji Xiaomi LED TV A2 32” zapewnia przestrzenny dźwięk o świetnej jakości – dwa wbudowane głośniki stereo, o mocy po 10 W każdy, są zgodne z popularnymi formatami dźwięku przestrzennego Dolby Audio i DTS Virtual:X.

Ceny i dostępność telewizorów w Polsce

  • Xiaomi LED TV A2 55 – cena rekomendowana: 2599 zł.
  • Xiaomi LED TV A2 50 – cena rekomendowana: 2299 zł. 
  • Xiaomi LED TV A2 43-cena rekomendowana: 1799 zł. 
  • Xiaomi LED TV A2 32 -cena rekomendowana: 1199 zł.

Urządzenia będą dostępne w sprzedaży w salonach Xiaomi Store, online na https://mi-home.pl, mimarkt.pl i mi-store.pl oraz u partnerów rynkowych: Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD, Techwish i X-Kom. Dostępność i ceny w poszczególnych sklepach mogą się różnić.   

Zestawienie parametrów serii Xiaomi LED TV A2:

ModelEkranAudioPamięćSystemInterfejsyCena
Xiaomi LED TV A2 55″4K (3840×2160), szeroka gama kolorów,
Dolby Vision, HDR10/HLG, MEMC
2×12 W,
DTS-HD,
Dolby Audio
2 GB
+ 16 GB
Android TV 11 + Google Assistant1Chromecast,
3x HDMI, 2x USB, LAN, Wi‑Fi
(2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.0
      2599 zł
Xiaomi LED TV A2 50”4K (3840×2160), szeroka gama kolorów,
Dolby Vision, HDR10/HLG, MEMC
2×12 W,
DTS-HD,
Dolby Audio
2 GB
+ 16 GB
Android TV 11 + Google Assistant1Chromecast,
3x HDMI, 2x USB, LAN, Wi‑Fi
(2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.0
      2299 zł
Xiaomi LED TV A2 43″4K (3840×2160), szeroka gama kolorów,
Dolby Vision, HDR10/HLG, MEMC
2×12 W,
DTS-HD,
Dolby Audio
2 GB
+ 16 GB
Android TV 11 + Google Assistant1Chromecast,
3x HDMI, 2x USB, LAN, Wi‑Fi
(2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.0
      1799 zł
Xiaomi LED TV A2 32″HD (1366×768)2×10 W,
DTS Virtual:X, Dolby Audio
1,5 GB
+ 8 GB
Android TV 11 + Google Assistant1Chromecast,
2x HDMI, 2x USB, LAN, Wi‑Fi
(2,4 i 5 GHz), Bluetooth 5.0
    1199 zł

Źródło: Informacja prasowa Xiaomi

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner