DXOMARK sprawdza możliwości fotograficzne Xiaomi 13 Pro

Adam Błażejewski
5 komentarzy

DXOMARK przetestował i sprawdził możliwości fotograficzne najnowszego flagowego modelu Xiaomi 13 Pro, Producent chyba nie jest dumny z tego wyniku. Aparat tego modelu zajął dopiero 16 miejsce w rankingu.

DXOMARK sprawdza możliwości fotograficzne Xiaomi 13 Pro

Xiaomi 13 Pro został poddany naszemu zestawowi testowemu DXOMARK Camera, aby zmierzyć jego wydajność pod względem jakości zdjęć, wideo oraz zoomu z perspektywy użytkownika końcowego i przeanalizować zachowanie urządzenia w różnych testach i kilku typowych przypadkach użycia.

DXOMARK

Specyfikacja głównego aparatu Xiaomi 13 Pro

  • Główny czujnik: 1,0″ matryca o rozdzielczości 50 MP, odpowiednik 23 mm obiektywu z przysłoną f/1,9, Dual Pixel PDAF, OIS
  • Ultraszerokokątny: aparat z rozdzielczością 50 MP, odpowiednik obiektywu 14 mm z przysłoną f/2,2, autofokus
  • Teleobiektyw: matryca o rozdzielczości 50 MP, odpowiednik 75 mm obiektywu z przysłoną f/2.0, PDAF

Wyniki testu DXOMARK dla Xiaomi 13 Pro

Wynik testu Xiaomi 13 Pro DXOMARK

Z testem aparatu DXOMARK 136, Xiaomi 13 Pro radził sobie dobrze, oferując jasną ekspozycję, ładne kolory i dobre uchwycenie szczegółów zarówno w trybie zdjęć, jak i wideo. Ponadto aparat był w stanie generować obrazy wysokiej jakości przy ustawieniach teleobiektywu zbliżonych do średnich i rejestrować zdjęcia z szerokim zakresem dynamicznym, nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Aparat 13 Pro ma podobne podzespoły do Xiaomi 12S Ultra, ale z kilkoma różnicami. Główny obiektyw to ten sam duży 1-calowy aparat 50 MP, lecz konfiguracja teleobiektywu jest inna. Nie wykorzystuje on konstrukcji peryskopu znanej z 12S Ultra, ale ma krótszą ogniskową, która to ma lepsze możliwości zbierania światła. Kolejną różnicą, jest to, iż 13 Pro działa pod kontrolą najnowszego procesora marki Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Oba modele szczycą się obiektywami markowanymi znakiem Leica. Wszystkie testy aparatu DXOMARK przeprowadzane były na takich samych ustawieniach jak w przypadku testu Xiaomi 12S Ultra, którego kupić możecie jeszcze w sklepie TradingShenzhen.

Ogólna wydajność aparatu była bardzo podobna na obu urządzeniach, z różnicami w kilku drugorzędnych atrybutach.  Warto zauważyć, iż krótszy teleobiektyw w 13 Pro spowodował niższą jakość obrazu przy ustawieniach tele dalekiego zasięgu. Jednak poprawił się w stosunku do 12S Ultra przy ustawieniach bliskiego i średniego zasięgu, zwłaszcza podczas fotografowania w słabym oświetleniu.

Podsumowanie

W starciu z urządzeniami z wyższej półki takimi jak Honor Magic5 Pro, Google Pixel 7 Pro, Apple iPhone 14 Pro Max, wynik na 16. miejscu w rankingu z pewnością nie jest dla Xiaomi, dobrą wiadomością. Należy uczciwie zauważyć, że wersja Xiaomi 13 Ultra będzie telefonem z aparatem Xiaomi na rok 2023, podczas gdy Xiaomi 13 Pro to bardziej zrównoważone urządzenie.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner