Xiaomi Smartmi – inwerter samochodowy

Xiaomi Smartmi – inwerter samochodowy

To kolejne urządzenie, które nosi logo Xiaomi i Smartmi. Inwerter samochodowy powiększa portfolio chińskiego giganta.

Co znamienne, inwerter, czy raczej przetwornica, Smartmi oznaczona została symbolem Thunderbolt. Urządzenie samo w sobie nie jest może niczym nowym. Podobnie, jak większość przetwornic, z prądu o napięciu 12V (gniazdo zapalniczki samochodowej), umożliwia uzyskanie 220 V prądu przemiennego o mocy 100W, To w zupełności wystarcza do zasilenia typowych urządzeń, które zwykliśmy zasilać w samochodzie – smartfony, drony, tablety, odtwarzacze przenośne, etc.

Przetwornica Xiaomi Smartmi, orprócz chińskiego gniazda sieciowego, posiada port USB wspierający technologię Quick Charge 3.0 5V oraz system rozpoznawania podłączonych urządzeń (czy raczej źródeł ich zasilających).

Urządzenie oferuje 85-procentową skuteczność inwersji. Posiada zabezpieczenia antyprzepięciowe, przeciwzwarciowe czy przed uszkodzeniem ładowanych ogniw. Co ciekawe, nie musimy obawiać się przegrzania przetwornicy, ponieważ jest ona chłodzona aktywnie – wewnątrz znalazł się bowiem niewielki wentylator, włączający się w przypadku nadmiernego obciążenia urządzenia. Inwerter może pracować w zakresie temperatur pomiędzy -10 a +50 stopni Celsjusza.

Cena, za jaką będzie można nabyć przetwornicę Xiaomi Smartmi, to 229 juanów, czyli około 40 dolarów. Urządzenie trafi do sprzedaży w oficjalnych sklepach online w dniu 9 lutego.

Czytaj też:  Xiaomi chce produkować auta wraz z FAW?

Źródło: Xiaomi Today

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.