Xiaomi Smartmi – inwerter samochodowy

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Xiaomi Smartmi – inwerter samochodowy

To kolejne urządzenie, które nosi logo Xiaomi i Smartmi. Inwerter samochodowy powiększa portfolio chińskiego giganta.

Co znamienne, inwerter, czy raczej przetwornica, Smartmi oznaczona została symbolem Thunderbolt. Urządzenie samo w sobie nie jest może niczym nowym. Podobnie, jak większość przetwornic, z prądu o napięciu 12V (gniazdo zapalniczki samochodowej), umożliwia uzyskanie 220 V prądu przemiennego o mocy 100W, To w zupełności wystarcza do zasilenia typowych urządzeń, które zwykliśmy zasilać w samochodzie – smartfony, drony, tablety, odtwarzacze przenośne, etc.

Przetwornica Xiaomi Smartmi, orprócz chińskiego gniazda sieciowego, posiada port USB wspierający technologię Quick Charge 3.0 5V oraz system rozpoznawania podłączonych urządzeń (czy raczej źródeł ich zasilających).

Urządzenie oferuje 85-procentową skuteczność inwersji. Posiada zabezpieczenia antyprzepięciowe, przeciwzwarciowe czy przed uszkodzeniem ładowanych ogniw. Co ciekawe, nie musimy obawiać się przegrzania przetwornicy, ponieważ jest ona chłodzona aktywnie – wewnątrz znalazł się bowiem niewielki wentylator, włączający się w przypadku nadmiernego obciążenia urządzenia. Inwerter może pracować w zakresie temperatur pomiędzy -10 a +50 stopni Celsjusza.

Cena, za jaką będzie można nabyć przetwornicę Xiaomi Smartmi, to 229 juanów, czyli około 40 dolarów. Urządzenie trafi do sprzedaży w oficjalnych sklepach online w dniu 9 lutego.

Źródło: Xiaomi Today

[AuthorRecommendedPosts]
 • DIrge

  Małe niedopatrzenie-pewnie autor miał na myśli prąd przemienny (czyli zmienny odwrócony w fazie), czyli taki który mamy w gniazdkach :)

 • Anonimowy_MłodyCzłowiek

  Tylko niestety laptop nie pójdzie, a to spory minus :(. (Przynajmniej nie mój)

  • Ari9310

   Jak masz taki potężny zasilacz do laptopa to mimo wszystko lepiej chyba kupić drugi zasilacz samochodowy niż bawić się w zmianę prądu 12V DC na 230V AC i z powrotem na pewnie ok 19V DC zakładając że aż tak Ci laptop w podróży jest potrzebny.