Xiaomi Red Rice WCDMA 5 listopada

Xiaomi Red Rice WCDMA 5 listopada

Wygląda na to, że długo wyczekiwana wersja WCDMA telefonu Xiaomi Red Rice pojawi się w sprzedaży od 5 listopada na stronie xiaomi.com. Natomiast na ibuygou.com będzie można zamówić od 10 listopada.


WCDMA-RedRice

Warto przypomnieć, że Xiaomi Red Rice to budżetowy ale zarazem bardzo dobrze wykonany i szybki telefon Dual sim na czterordzeniowym procesorze MediaTek. Telefon ma 4,7 calowy wyświetlacz IPS i 1GB RAM. Systemem operacyjnym jest oczywiście MIUI v5 4.2.2 w wersji polskiej (z MIUIPolska).

Jak wiadomo, obecny model Red Rice, ten który posiadamy obsługuje jedynie Chińskie sieci 3G (brand China Mobile), a więc w Europie możemy skorzystać wyłącznie z połączeń GSM 2G. Spodziewany wariant WCDMA telefonu powinien mieć możliwość łączenia się z polskimi sieciami 3G, a więc do HSPA+. Prawdopodobnie tylko jeden slot SIM będzie przeznaczony na połączenia WCDMA a drugi pozostanie jako GSM.
Jest też możliwe, że Red Rice WCDMA wzorem wielu innych telefonów MediaTek będzie obsługiwał częstotliwość 900MHz, na której działa darmowy internet Aero2.

Czytaj też:  Xiaomi prezentuje inteligentny dalmierz laserowy

Cena nowego modelu ma ponoć wynosić tyle ile poprzednika modelu TD-SCDMA czyli 799 Yuanów.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.