Xiaomi Red Rice WCDMA 5 listopada

Xiaomi Red Rice WCDMA 5 listopada

Wygląda na to, że długo wyczekiwana wersja WCDMA telefonu Xiaomi Red Rice pojawi się w sprzedaży od 5 listopada na stronie xiaomi.com. Natomiast na ibuygou.com będzie można zamówić od 10 listopada.


WCDMA-RedRice

Warto przypomnieć, że Xiaomi Red Rice to budżetowy ale zarazem bardzo dobrze wykonany i szybki telefon Dual sim na czterordzeniowym procesorze MediaTek. Telefon ma 4,7 calowy wyświetlacz IPS i 1GB RAM. Systemem operacyjnym jest oczywiście MIUI v5 4.2.2 w wersji polskiej (z MIUIPolska).

Jak wiadomo, obecny model Red Rice, ten który posiadamy obsługuje jedynie Chińskie sieci 3G (brand China Mobile), a więc w Europie możemy skorzystać wyłącznie z połączeń GSM 2G. Spodziewany wariant WCDMA telefonu powinien mieć możliwość łączenia się z polskimi sieciami 3G, a więc do HSPA+. Prawdopodobnie tylko jeden slot SIM będzie przeznaczony na połączenia WCDMA a drugi pozostanie jako GSM.
Jest też możliwe, że Red Rice WCDMA wzorem wielu innych telefonów MediaTek będzie obsługiwał częstotliwość 900MHz, na której działa darmowy internet Aero2.

Cena nowego modelu ma ponoć wynosić tyle ile poprzednika modelu TD-SCDMA czyli 799 Yuanów.


Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.