Benchmarki MI-3 WCDMA na Android 4.3

Dostarczaniem sprzętu potrzebnego do testowania najnowszych softów dla użytkowników MIUIPolska zajmuje się firma ILTRADE z Warszawy.
Benchmarki MI-3 WCDMA na Android 4.3

Do sieci dostały się obrazki benchmarków Antutu dla Xiaomi MI-3 WCDMA. Mniejsza o wynik jaki osiąga ten telefon ale ciekawszą rzeczą jest wersja Androida w MIUI: czyli 4.3. Widać model MI-3 ze Snapdragonem już jest pod kontrolą najnowszej wersji. Pozostaje pytanie: kiedy dla naszego MI-2 będzie 4.3?
Spekuluje się, że ma to nastąpić dopiero przy MIUI v6 czyli gdzieś w lutym 2014.

xxiaomi-mi3-running-Android-4.3-wcdma


xiaomi-mi3-antutu-2

Źródło: [ Gizchina ]

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.
[AuthorRecommendedPosts]
 • Paweł Pettke

  Skoro na luty ma wyjsc Miui V6, a na SGS3 4.3 ma być juz w listopadzie, to jest duze prawdopodienstwo ze MIUI oficjalnie wesprze SGS3?

  • Znaczy oficjalnie przez MIUI v6? Nikt tego nie wie. Nie pojawiły się na razie żadne informacje o MIUI v6. To tylko nasze przewidywania ponieważ tak było z poprzednimi generacjami MIUI i wychodziły co roku. Jeśli miałbym zgadywać to SGS3 raczej nie dostanie 4.3 MIUI. Prędzej oficjalny Galaxy S4 i HTC One.

   • Paweł Pettke

    No tak. Ale SGS2 bodajże dostało V5? Czy sie myle?

    • Tak.. ale tylko po wielkich namowach użytkowników. Z początku miało nie być v5 dla SGS2 z powodu tego, iż w momencie v4 nie miał on jeszcze Jelly Bean od Samsunga.

     • Geo_T

      Ciągnąc ten temat i odnosząc go do SGS4. Z kim rozmawiać, do kogo pisać, kogo straszyć i przekonywać, żeby oficjalnym dla v6 był I9505 a nie octa? :D

 • emailo

  Ciekawe czy hongmi dostanie v6?? :D

  • Oczywiście, że tak.

 • wysher

  W 4.3 nie zmieniło się wiele w porównaniu do 4.2. Nawet jeśli MIUI będzie oparte o tę wersję, to co to zmieni?

  • Tego nikt nie wie. Na razie to update androida więc poprawki w samym jądrze systemu od Google.

   • Ari9310

    Jesli to miui v6 ma wyjsc w okolicach lutego to dobrze by bylo jak by bylo oparte na andku 4.4, ogolnie wiele mysle ze waznych usprawnien wprowadzili, w 4.3 z tych waznych to chyba tylko TRIM (chociaz miui ponoc nie zwalnia nawet po pol roku wiec w praktyce 4.3 duzo ciekawego nie wniesie ;p)

    • Na pewno nie będzie to kitkat. Co najwyżej 4.3 dla Xiaomi. Co do Trim to ja go sobie stosuje w moim MI-2 od dawna.

     • Ari9310

      A czy stosujesz go rowniez dla innych w swoich romach dla MI-2? ;p
      I… nie wiem jak zapytac ale skad go masz? Raczej to nie jest tylko jakis tam skrypt w init.d. Sobie juz pewnie nie zdaze pomoc ale jak by sie dalo to bym pewnie kilku znajomych ucieszyl ta modyfikacja ;)

     • Heh. Oczywiście, że jest w romach dla Mi-2 MIUIPolska. Zresztą:
      http://miuipolska.pl/romy-miuipolska-pl/

      I jest to skrypt w init.d bo przecież „fstrim -v” trzeba jakoś wywołać prawda? fstrim korzysta z binarki fstrim w /system/bin którą dodałem. To w praktyce żadna filozofia bo fstrim znany jest z linuxa więc ja to dodałem do romu i sprawdziłem już dawno temu :) A ponadto log z fstrim() jest dodawany do /data/local/tweak_logs.log

      Oczywiście szukałem tego w romie dla 4.3 ale Google nie korzysta z init.d ani binarki w /system/bin. Nie mam pojęcia gdzie oni wywołują fstrim – być może w kernelu albo gdzieś w innej binarce zaszyte. Ale mój fstrim to to samo. Bo daje ten sam efekt, który można w moim tweak_logs.log sprawdzić. Zresztą.. na swoim laptopie z SSD też mam fstrim() i działa :)

     • Michał Ostrowski

      Fstrim jest zaszyte w vold.

    • Ayot

     Nie ma nic bardziej dziurawego niż KK (4.4.). Jeśli MIUI v6 będzie oparty na 4.4., to wielu użytkowników pozostanie przy v5.
     4.3. jest ze wszech miar rozsądniejszym i stabilniejszym rozwiązaniem.

     • Bez przesady. 4.4 da MIUi szybkość i tyle z niego będzie. Reszta jest po stronie MIUI. Zresztą pierwsze słyszę by był dziurawy. A więc moim zdaniem „niewielu” zostanie przy v5. Reszta dostanie ładny update do 4.4. Zapewniam Cię, że 99% ludzi z MI2/MI3 zrobi update do v6. Gwarantuję Ci.