Premiera Amazfit GTR 3, GTS 3 oraz GTR 3 Pro

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

2 dni temu miała miejsce premiera smartwatchy Amazfit GTR 3, GTR 3 Pro oraz GTS 3. Charakteryzują się one odświeżonym wyglądem oraz nowym systemem operacyjnym o nazwie Zepp OS, który współpracuje z różnymi aplikacjami pokroju Apple Health, Google Fit czy Strava.

Obudowa zegarków wykonana jest ze stopu aluminium z przyjaznymi dla skóry antybakteryjnymi paskami, przy czym Amazfit GTR 3 jak i Amazfit GTS 3 wyposażono w silikonowy pasek, a Amazfit GTR 3 Pro w skórzany.  Wszystkie trzy wersje posiadają klasyczną koronę nawigacyjną. W Amazfit GTR 3 Pro pojawił się głośnik, dzięki czemu użytkownicy mogą wykonywać i odbierać połączenia na zegarku.

Specyfikacja techniczna poszczególnych modeli

Amazfit GTR 3 wyposażono w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,39″, który wspiera funkcję Always on Display. Wariant Pro posiada większy wyświetlacz o przekątnej 1,45″ – panel ten zajmuje 70,6% wielkości zegarka. Według Zepp Health jest to największy wyświetlacz na rynku inteligentnych zegarków z okrągłą tarczą. Większym, kwadratowym ekranem 1,75″ o rozdzielczości 390/450 z gęstością pikseli 341 ppi może się natomiast poszczycić model GTS 3, przy czym ekran w tym bardziej prostokątnym wariancie zajmuje 72,4% jego rozmiaru.

Do wyboru użytkownik dostaje ponad 100 tarcz, w tym 15 animowanych i 12 edytowalnych. Użytkownicy mogą również przesyłać własne zdjęcia do wykorzystania jako tło tarczy zegarka.

Wszystkie trzy smartwatche są wyposażone w nowy czujnik biometryczny BioTracker PPG 3.0 o zwiększonej dokładności dzięki 6 fotodiodom i 2 diodom LED. Nowy czujnik dodaje możliwość jednoczesnego pomiaru wielu wskaźników zdrowia. Jednym dotknięciem użytkownicy mogą mierzyć tętno, poziom tlenu we krwi, poziom stresu i częstotliwość oddechów, a wszystkie cztery wyniki można uzyskać w zaledwie 45 sekund.

Amazfit GTR 3 i Amazfit GTS 3 będą śledzić częstotliwość oddechu i poziom tlenu we krwi również podczas snu. Nowością jest możliwość sprawdzania danych snu na zegarku zamiast w aplikacji.

Amazfit GTR 3 cechuje się, wg informacji producenta, 21-dniowym działaniem na jednym ładowaniu, podczas gdy Amazfit GTR 3 Pro i Amazfit GTS 3 mają wytrzymać 12 dni. Jak widać, różnica w działaniu na jednym ładowaniu jest znacząca i może być ważnym aspektem podczas wyboru zegarka. Smartwatche kompatybilne są zarówno z urządzeniami z systemem Android, jak i iOS.

System operacyjny Zeep

Jest to nowy system operacyjny, który zastępuje stary system operacyjny Amazfit. Wśród nowych funkcji, jakie oferuje, są nowe i szybsze animacje z prędkością do 60 klatek na sekundę oraz obsługa aplikacji.

Zaimplementowanych zostało ponad 10 aplikacji, między innymi kalendarz, kalkulator czy zewnętrzna aplikacja HomeConnect, która pozwala użytkownikom sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi z ich nadgarstków. Zepp Health zapowiedziało, że pojawi się również aplikacja, która pozwoli użytkownikom sterować kamerami GoPro za pomocą zegarka. Producent poinformował też, iż udostępni kod źródłowy, który pozwoli programistom zaprojektować własne tarcze i aplikacje dla tych zegarków.

Sport to zdrowie

Amazfit GTR 3 i Amazfit GTS 3 obsługują ponad 150 trybów sportowych, co jest znaczącym ulepszeniem w porównaniu z poprzednimi modelami, które obsługiwały 90 trybów. Producent dodał również tryb eSports, którego celem jest śledzenie tętna oraz innych danych biometrycznych podczas grania w gry wideo.

Zegarki te automatycznie rozpoznają 8 aktywności sportowych za pomocą funkcji o nazwie ExerSSense. Nie zabrakło tu również modułu GPS — jest to nowy układ, który ma być nie tylko o 20% szybszy, ale także o 40% dokładniejszy w porównaniu z poprzednimi generacjami. Obsługuje on 5 systemów nawigacji satelitarnej: GPS, Galileo, GLONASS, Beidou i QZSS.

Cena i dostępność

Amazfit GTS 3 i Amazfit GTR 3 wycenione zostały na 149,99 euro (około 685 zł), podczas gdy Amazfit GTR 3 Pro kosztuje 199,99 euro (około 915 zł). GTS 3 dostępny będzie w kolorze Thunder Black i Moonlight Grey, podczas gdy GTR 3 Pro zobaczymy w kolorach czarnym i brązowym. Najmocniejsza wersja Amazfit GTS 3 zaprezentuje się w kolorze Graphite Black, Ivory White i Terra Rosa.

Źródło: GizmoChinainformacja producenta

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner