Xiaomi prezentuje Full Color Laser Cinema, czyli projektor z technologią RGB LED

Xiaomi prezentuje Full Color Laser Cinema, czyli projektor z technologią RGB LED

Xiaomi jako pierwsza marka na świecie w 2017 roku wprowadziła na rynek niedrogi projektor laserowy o ultrakrótkim rzucie; jego cena była pięciokrotnie niższa niż konkurencji (2000 USD, podczas gdy jego konkurencja oczekiwała kwoty 10 000 USD lub więcej). Wczoraj producent odsłonił kolejną generację tego urządzenia, której cena zaczyna się od 6999 juanów (ok. 4700 złotych).

W porównaniu z wcześniejszymi, podobnymi produktami zaprezentowanymi przez firmę najważniejszą cechą nowego produktu jest zastosowanie trójkolorowego laserowego źródła światła RGB do tworzenia obrazu wysyłanego przez projektor. Rozwiązuje ono problem utraty kolorów powodowany przez tradycyjną strukturę luminoforu i palety kolorów. Projektor obsługuje w 95% ultraszeroką gamę kolorów BT2020. Dodatkowo skutecznie poprawia on przejrzystość obrazu dzięki technologii ciekłokrystalicznej LCoC opartej na krzemie.

Xiaomi Full-Color Laser Cinema posiada również certyfikat SGS potwierdzający niską emisję światła niebieskiego. Zgodnie z nim, urządzenie może skutecznie kontrolować natężenie niebieskiego światła w zakresie 415 nm – 455 nm. Tak więc oglądanie wyświetlanej treści przez długi czas nie doprowadzi do trwałego uszkodzenia oczu. Jest on również wyposażony w dwa głośniki, które posiadają certyfikaty DTS oraz Dolby. W celu uzyskania lepszej jakości dźwięku Xiaomi połączyło siły z marką WANOS China.

Urządzenie to działa pod kontrolą systemu MIUI TV. Ponadto wspiera ono technologię MEMC, a także AIPQ, co ma pozwolić na lepsze wyświetlanie obrazu. Producent wyposażył je również w najnowszy chip wyświetlacza, który zapewnia do 1400 ANSI lumenów. Nie zabrakło w nim flagowego czterordzeniowego procesora Amlogic T982 A55 wspieranego przez 2 GB pamięci DDR4 oraz 16 GB pamięci ROM. Łączność zapewniają m.in. trzy złącza HDMI 2.1, jedno USB 3.1, port LAN oraz interfejs audio.

Obecnie produkt jest dostępny w przedsprzedaży w Chinach. Jego wysyłka rozpocznie się 1 kwietnia.

Czytaj też:  Koniec bety MIUI takiej, jaką znamy. Zmiany w aktualizacjach

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.