Xiaomi prezentuje elektryczną hulajnogę Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite

Xiaomi prezentuje elektryczną hulajnogę Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej korzystamy z pojazdów elektrycznych. Wśród nich najbardziej popularne są hulajnogi elektryczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem i notują gwałtowny wzrost sprzedaży.

W lipcu zeszłego roku Xiaomi zaprezentowało hulajnogę Mi Electric Scooter 3, dostępną również w Europie. Nie była ona nowością w branży, biorąc pod uwagę to, że wiele innych marek również otworzyło się na pojazdy tego typu. Jednak Xiaomi wyróżniło się znacznie lepszym stosunkiem jakości do ceny niż konkurencja.

W porównaniu z bardzo podobnym modelem 1S “trójka” w wersji Lite posiada bardziej kompaktową, składaną obudowę, wykonaną ze stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości. Ponadto środek ciężkości hulajnogi elektrycznej obniżył się o 10 mm, a podłoga jest o 10 mm szersza. Ma to sprawić, że będzie ona bardziej stabilna. W Chinach hulajnoga ta nazywa się Mi Electric Scooter 3 Youth Edition.

Moc silnika Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite wynosi 250 W, a maksymalna prędkość to 25 km/h. Na jednym ładowaniu można uzyskać do 20 km zasięgu. Dostępne są trzy tryby mocy: pieszego, standardowy oraz sportowy. Można więc zdecydować, czy chcemy jeździć wolniej i mieć nieco lepszy zasięg, czy też rozpędzić się, tracąc pewien dystans, który można byłoby przejechać.

Czytaj też:
Nowy tablet Xiaomi przechodzi certyfikacje - Xiaomi Pad 6 niebawem?

Na kolumnie kierownicy znajduje się ekran, który wyświetla prędkość poruszania się, stan naładowania akumulatora oraz inne informacje. Te same informacje można również uzyskać w aplikacji mobilnej. 

Sprzedaż detaliczna w Chinach rozpoczyna się 5 kwietnia w cenie 1999 juanów (około 1320 zł). Producent nie poinformował o tym, czy produkt ten również dotrze do Europy.

Źródło: XiaomiToday

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.