Xiaomi prezentuje elektryczną hulajnogę Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wraz z nadejściem wiosny coraz więcej korzystamy z pojazdów elektrycznych. Wśród nich najbardziej popularne są hulajnogi elektryczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem i notują gwałtowny wzrost sprzedaży.

W lipcu zeszłego roku Xiaomi zaprezentowało hulajnogę Mi Electric Scooter 3, dostępną również w Europie. Nie była ona nowością w branży, biorąc pod uwagę to, że wiele innych marek również otworzyło się na pojazdy tego typu. Jednak Xiaomi wyróżniło się znacznie lepszym stosunkiem jakości do ceny niż konkurencja.

W porównaniu z bardzo podobnym modelem 1S “trójka” w wersji Lite posiada bardziej kompaktową, składaną obudowę, wykonaną ze stopu aluminium o wysokiej wytrzymałości. Ponadto środek ciężkości hulajnogi elektrycznej obniżył się o 10 mm, a podłoga jest o 10 mm szersza. Ma to sprawić, że będzie ona bardziej stabilna. W Chinach hulajnoga ta nazywa się Mi Electric Scooter 3 Youth Edition.

Moc silnika Xiaomi Mi Electric Scooter 3 Lite wynosi 250 W, a maksymalna prędkość to 25 km/h. Na jednym ładowaniu można uzyskać do 20 km zasięgu. Dostępne są trzy tryby mocy: pieszego, standardowy oraz sportowy. Można więc zdecydować, czy chcemy jeździć wolniej i mieć nieco lepszy zasięg, czy też rozpędzić się, tracąc pewien dystans, który można byłoby przejechać.

Na kolumnie kierownicy znajduje się ekran, który wyświetla prędkość poruszania się, stan naładowania akumulatora oraz inne informacje. Te same informacje można również uzyskać w aplikacji mobilnej. 

Sprzedaż detaliczna w Chinach rozpoczyna się 5 kwietnia w cenie 1999 juanów (około 1320 zł). Producent nie poinformował o tym, czy produkt ten również dotrze do Europy.

Źródło: XiaomiToday

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner