Xiaomi poszukuje ekspertów do działu samochodowego

Xiaomi poszukuje ekspertów do działu samochodowego

Lei Jun, założyciel Xiaomi, udostępnił wczoraj ogłoszenie rekrutacyjne na swoim oficjalnym koncie za pośrednictwem portalu Weibo. Napisał w nim, iż firma chętnie zatrudni ekspertów w dziedzinie autonomicznej jazdy w produkowanych przez siebie samochodach.

W marcu chiński gigant technologiczny ogłosił, że wejdzie w biznes Smart Electric Vehicle, z początkową inwestycją wynoszącą około 10 miliardów juanów (1,5 miliarda USD). Tymczasem CEO Xiaomi oficjalnie udostępnił ogłoszenie rekrutacyjne, w którym poszukuje on 500 ekspertów technicznych celem dołączenia do autorskiego „Wydziału Jazdy Autonomicznej Xiaomi”. Eksperci ci mieliby stworzyć własną technologię autonomicznej jazdy dla produkowanych przez markę inteligentnych samochodów.

Ponadto firma zintensyfikowała swoje działania rekrutacyjne, w celu uruchomienia działu Auto również w innych dziedzinach. Między innymi poszukują kandydatów na stanowiska zajmujące się m.in. programowaniem front-end, algorytmami związanymi z falami milimetrowymi, platformami danych oraz oprogramowaniem i narzędziami programistycznymi.

Więcej informacji związanych z tym tematem znajdziecie w tym oraz tym artykule. Jak na razie całość projektu, jak i założenia firmy są utrzymywane w ścisłej tajemnicy. Wszelkie informacje pojawiające się w internecie pochodzą wyłącznie od samego dyrektora Xiaomi, który publikuje je na swoim profilu w chińskich mediach społecznościowych.

Czytaj też:  Znamy wygląd Xiaomi 11 Lite 5G NE

Źródło: Gizmochina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.