Xiaomi wkrótce wkracza do sektora motoryzacyjnego

Xiaomi wkrótce wkracza do sektora motoryzacyjnego

Niespełna trzy miesiące temu, Xiaomi oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie działalności w zakresie inteligentnych pojazdów elektrycznych. Firma postanowiła powiększyć swój zespół i poszukuje personelu do współpracy.

Producent postawił sobie wstępny cel zbadania rynku, a następnie w najbliższych latach budowy własnych samochodów. W związku z tym utworzyli nowe stanowiska dedykowane specjalnie dla nowej drogi rozwoju. Xiaomi w szczególności chciało by pozyskać wyspecjalizowanych profesjonalistów związanych z sektorem motoryzacyjnym. Między innymi poszukują kandydatów na stanowiska zajmujące się:

  • platformą danych,
  • infrastrukturą montowania na pojazdach,
  • decyzjami i planowaniem,
  • algorytmami fal milimetrowych,
  • narzędziami programistycznymi,
  • programowaniem front-end w tym precyzyjną nawigacją,
  • symulacją.

Firma utworzyła nową spółkę zależną w całości do Xiaomi, która zajmuje się pojazdami elektrycznymi i pokrewną działalnością. Lei Jun, który jest obecnie dyrektorem generalnym Grupy Xiaomi, będzie również pełnił funkcję dyrektora generalnego tej spółki.

Czytaj też:  MIUI 21.9.28

Wszystkie te stanowiska dotyczą fabryki Xiaomi w dzielnicy Haidian w Pekinie. Właśnie tam znajduje się siedziba firmy poświęcona badaniom i rozwojowi. Inwestycja dla tego sektora, obliczona w ciągu najbliższych 10 lat, wynosi około 1,5 miliarda dolarów.

Krótko mówiąc, marka wierzy w sukces i chce wejść do sektora, który w ostatnich latach odnotował gwałtowny wzrost. Gdyby potwierdziły się perspektywy wzrostu, chiński producent mógłby zainwestować około 10 miliardów dolarów. 

Ostatecznym celem jest masowa produkcja pojazdu elektrycznego, który ma trafić na rynek. Jak każde urządzenie Xiaomi, również to będzie miało bardzo atrakcyjną cenę sprzedaży. W celu osiągnięcia założonego planu, firma będzie współpracować z producentem motoryzacyjnym Great Wall Motor Co Ltd, z którego fabryk będzie korzystać.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.