Xiaomi patentuje smartfona z kamerką w ekranie

Xiaomi patentuje smartfona z kamerką w ekranie

W kontekście ostatnich doniesień, dotyczących Xiaomi Mi Mix 4 i funkcjonującego, acz niedostępnego Mi MIX Alpha warto wspomnieć, że Xiaomi opatentowało coś, co może znaleźć się w kolejnym flagowcu.

Chiński gigant złożył wniosek patentowy dotyczący elementu, który najprawdopodobniej zostanie zastosowany w nadchodzącym Mi MIX 4. Mowa o patencie opatrzonym opisem “Struktura wyświetlacza i elementów wyposażenia elektronicznego”. Jest to ni mniej, ni więcej, a układ aparatu ukryty pod taflą ekranu.

Z dokumentacji wynika, że struktura ekranu zawiera wyświetlacz, a w jego sąsiedztwie elementy odpowiedzialne za czujniki natężenia oświetlenia, w tym te, odpowiedzialne za transmisję światła oraz polaryzację. Dodatkowo, z podziałem na dwa obszary niezależnie kontrolowane.

Kilka miesięcy temu, w czerwcu bieżącego roku, firma pokazała krótki klip wideo prezentujący omawiany element wyposażenia. Na wideo porównano Xiaomi Mi 9 z bezramkowym Xiaomi Mi 9. W tym drugim można było zaobserwować brak notch-a i niewidoczną kamerkę selfie.

Czytaj też:  MIUI 21.9.22

Jak możemy się domyślać, aparat ukryty pod powierzchnią ekranu pojawić się może w najbliższym flagowcu Xiaomi. Wszystkie doniesienia wskazują zaś, że będzie nim właśnie Mi MIX 4, który najprawdopodobniej oficjalnie zostanie zaprezentowany w ramach najbliższych targów CES lub MWC.

Czekamy z niecierpliwością…

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.