Xiaomi Mi MIX 4 na horyzoncie

Xiaomi Mi MIX 4 na horyzoncie

Linia Mi Mix została nieco przełamana przez prototypowy model Mi MIX Alpha, kosztujący niebotyczne pieniądze, ale będący (po raz kolejny) kompletną innowacją na rynku smartfonów.

Okazuje się, że najprawdopodobniej MIX Alpha był faktycznie swego rodzaju “przerywnikiem”, najprawdopodobniej dla pokazania światu kto jest ten “naj” pod kątem tworzenia innowacyjnych urządzeń. Temu, że to smartfon inny niż wszystko inne dotąd, nie zaprzeczy nikt. Tymczasem w sieci pojawiły się bowiem pierwsze informacje świadczące o tym, że na rynku może zawitać Mi MIX 4.

Zdjęcia pierwotnie pojawiły się w serwisie Slashleak, jednak dyrektor produktowy Xiaomi, Wang Teng Thomas, określił je via Weibo mianem fałszywych. W każdej plotce jest ziarno prawdy, więc…

Czytaj też:  Android 12 z MIUI — co obecnie wiemy?

Zdjęcia – tak przyjmijmy – Xiaomi Mix 4 wskazują, że smartfon będzie miał zaokrąglone krawędzie ekranu, podobnie jak modele z serii Mi Note. Skoro to seria flagowa, należy przypuszczać, że ekran będzie charakteryzował się rozdzielczością QuadHD, najprawdopodobniej z możliwością wyboru częstotliwości odświeżania pomiędzu 60 a 90 Hz. Sercem smartfona może być procesor Qualcomm Snapdragon 855+, a za magazyn będzie służyć chip flash zgodny z standardem UFS 3.0. Skoro taki układ już jest na rynku, nieodzownym będzie pojawienie się zestawu aparatów podobnego temu, z jakim zetkniemy się w Mi Note 10 – kamerka do selfie 12 +2 Mpix oraz poczwórny aparat główny – 108 + 20 + 12 + 5 Mpix.

Na potwierdzenie plotek, w jednym z serwisów pojawił się zrzut z bazy
Geekbench:

Czy Xiaomi przygotowuje kolejną odsłonę z serii Mi MIX? Czy smartfon otrzyma numerek, który jest dla Chińczyków liczbą pechową, czyli “4”? Co Wy o tym sądzicie

Czytaj też:  Xiaomi zawiera umowę z Deepmotion Technology, celem przejęcie spółki

Źródło: Gizmo China, Android Headlines

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.