Xiaomi oficjalnie w Polsce

Xiaomi oficjalnie w Polsce

Polska jest od dziś pierwszym krajem Europy gdzie Xiaomi rozpoczyna sprzedaż swoich urządzeń. 22 września w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy ABC Data, będącej oficjalnym dystrybutorem marki na Polskę i resztę Europy.

Xiaomi chce rozszerzyć swój biznes na region Europy i Polska wydała się odpowiednim krajem w tym celu.
Producent zawarł więc współpracę z jednym z największych dystrybutorów elektroniki w Polsce – ABC Data.
Firma odpowiedzialna jest nawet za 60 procent dostaw sprzętu IT dla operatorów telekomunikacyjnych, co dla Xiaomi ma bardzo duże znaczenie.

Aktualnie pierwszym odbiorcą i resellerem ABC Data w Polsce będzie X-Kom, który wprowadził już 3 modele Xiaomi do swojej oferty. Ilość sklepów z telefonami Xiaomi będzie się oczywiście powiększać, ponieważ ABC Data posiada bardzo szerokie kanały dystrybucji, także w innych krajach Europy.

Wszystkie urządzenia kupione z dystrybucji ABC Data będą serwisowane w Polsce i są objęte 24-miesięczną gwarancją. W zestawie z telefonem znajdziemy także Europejską ładowarkę (więc bez przejściówek), a etykieta na pudełku nie będzie zawierać już chińskich znaczków.

Ceny

Do sprzedaży trafiają 3 modele Xiaomi, w tym dwa w wersji International z obsługą pasma LTE 800 (Redmi).

  • Xiaomi MI5 3/32 GB w kolorach czarnym i białym za 1799 zł
  • Redmi Note 3 Qualcomm Snapdragon 650 (model “kate”) 2/16 GB w kolorach złotym i szarym za 999 zł
  • Redmi 3S 2/16 GB szary i złoty za 699 zł
Czytaj też:  Polska premiera Redmi Buds 3 Pro, Mi Electric Scooter 3 i Mi Router AX9000

Niestety oferta nie jest zbyt zachęcająca. Po pierwsze oferowane są modele dosyć mało popularne wśród klientów. Szczególnie modele Redmi Note 3, które to można dostać w innych źródłach w podobnej cenie ale w wariancie 3/32 GB. Podobnie wygląda cena MI5. Za prawie 1800 zł bez problemu dostaniemy w ibuygou.com wariant 64 GB, także ze wsparciem 2 letniej gwarancji w Polsce. Co więcej nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić sobie najwyższy model ze 128 GB pamięci.

Oferta dystrybutora póki co nie powiększy się o inne warianty MI5. Dla Xiaomi ten model już jest “za stary”, a poza tym nie posiada modułu LTE 800 i od przyszłego roku będzie zastąpiony modelem MI5S w wersji International.

System

Cieszy natomiast fakt, że wraz z oficjalnym wejściem Xiaomi do Polski klienci będą w końcu mogli kupować telefony Xiaomi z oryginalnym, tłumaczonym oprogramowaniem MIUI bez zbędnych dodatków (co robi także ibuygou.com). Telefony Xiaomi z polskiej dystrybucji mają posiadać system w wersji MIUI 8 Global z pełnym językiem polskim, wsparciem Google Play i aktualizacjami OTA od producenta.

Czytaj też:  MIUI 21.9.1

Oprogramowanie będzie także umożliwiać bezproblemowe odblokowanie urządzeń i instalację MIUIPolska dla chętnych.

Firma ABC Data zobowiązała się także do sprowadzenia i dystrybucji pozostałych produktów Xiaomi z oferty Smart Home (wagi, opaski, sensory itp). Oczywiście warunkiem dystrybucji produktów Xiaomi w Polsce jest posiadanie przez nich polskiego interfejsu w aplikacjach sterujących. Autorem polskich tłumaczeń aplikacji dla urządzeń Xiaomi jest w większości MIUIPolska (Acid) i inni tłumacze z translate.miui.com.

Współpraca MIUIPolska z Xiaomi

Xiaomi oprócz oficjalnej sprzedaży urządzeń w Polsce jest chętne do zawarcia ścisłej współpracy ze społecznością MIUIPolska (strona i forum). Miesięcznie przybywa nam ponad 1,5 tysiąca nowych rejestracji, a liczba użytkowników nie długo sięgnie 20 000.

zrzut-ekranu-z-2016-09-22-17-31-41

Na przedstawicielu Xiaomi zrobiło to duże wrażenie i nie wyklucza, że w przyszłości forum MIUIPolska znajdzie się także pod oficjalnym adresem Xiaomi: mi.com/pl.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
100 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.