Xiaomi oficjalnie w Polsce

Xiaomi oficjalnie w Polsce

Polska jest od dziś pierwszym krajem Europy gdzie Xiaomi rozpoczyna sprzedaż swoich urządzeń. 22 września w Warszawie odbyła się konferencja prasowa firmy ABC Data, będącej oficjalnym dystrybutorem marki na Polskę i resztę Europy.

Xiaomi chce rozszerzyć swój biznes na region Europy i Polska wydała się odpowiednim krajem w tym celu.
Producent zawarł więc współpracę z jednym z największych dystrybutorów elektroniki w Polsce – ABC Data.
Firma odpowiedzialna jest nawet za 60 procent dostaw sprzętu IT dla operatorów telekomunikacyjnych, co dla Xiaomi ma bardzo duże znaczenie.

Aktualnie pierwszym odbiorcą i resellerem ABC Data w Polsce będzie X-Kom, który wprowadził już 3 modele Xiaomi do swojej oferty. Ilość sklepów z telefonami Xiaomi będzie się oczywiście powiększać, ponieważ ABC Data posiada bardzo szerokie kanały dystrybucji, także w innych krajach Europy.

Wszystkie urządzenia kupione z dystrybucji ABC Data będą serwisowane w Polsce i są objęte 24-miesięczną gwarancją. W zestawie z telefonem znajdziemy także Europejską ładowarkę (więc bez przejściówek), a etykieta na pudełku nie będzie zawierać już chińskich znaczków.

Ceny

Do sprzedaży trafiają 3 modele Xiaomi, w tym dwa w wersji International z obsługą pasma LTE 800 (Redmi).

  • Xiaomi MI5 3/32 GB w kolorach czarnym i białym za 1799 zł
  • Redmi Note 3 Qualcomm Snapdragon 650 (model “kate”) 2/16 GB w kolorach złotym i szarym za 999 zł
  • Redmi 3S 2/16 GB szary i złoty za 699 zł
Czytaj też:  Czy tak będzie wyglądał Mi MIX 4?

Niestety oferta nie jest zbyt zachęcająca. Po pierwsze oferowane są modele dosyć mało popularne wśród klientów. Szczególnie modele Redmi Note 3, które to można dostać w innych źródłach w podobnej cenie ale w wariancie 3/32 GB. Podobnie wygląda cena MI5. Za prawie 1800 zł bez problemu dostaniemy w ibuygou.com wariant 64 GB, także ze wsparciem 2 letniej gwarancji w Polsce. Co więcej nic nie stoi na przeszkodzie by zamówić sobie najwyższy model ze 128 GB pamięci.

Oferta dystrybutora póki co nie powiększy się o inne warianty MI5. Dla Xiaomi ten model już jest “za stary”, a poza tym nie posiada modułu LTE 800 i od przyszłego roku będzie zastąpiony modelem MI5S w wersji International.

Czytaj też:  Co kryje się pod obudową Redmi K40 GEE?

System

Cieszy natomiast fakt, że wraz z oficjalnym wejściem Xiaomi do Polski klienci będą w końcu mogli kupować telefony Xiaomi z oryginalnym, tłumaczonym oprogramowaniem MIUI bez zbędnych dodatków (co robi także ibuygou.com). Telefony Xiaomi z polskiej dystrybucji mają posiadać system w wersji MIUI 8 Global z pełnym językiem polskim, wsparciem Google Play i aktualizacjami OTA od producenta.

Oprogramowanie będzie także umożliwiać bezproblemowe odblokowanie urządzeń i instalację MIUIPolska dla chętnych.

Firma ABC Data zobowiązała się także do sprowadzenia i dystrybucji pozostałych produktów Xiaomi z oferty Smart Home (wagi, opaski, sensory itp). Oczywiście warunkiem dystrybucji produktów Xiaomi w Polsce jest posiadanie przez nich polskiego interfejsu w aplikacjach sterujących. Autorem polskich tłumaczeń aplikacji dla urządzeń Xiaomi jest w większości MIUIPolska (Acid) i inni tłumacze z translate.miui.com.

Współpraca MIUIPolska z Xiaomi

Xiaomi oprócz oficjalnej sprzedaży urządzeń w Polsce jest chętne do zawarcia ścisłej współpracy ze społecznością MIUIPolska (strona i forum). Miesięcznie przybywa nam ponad 1,5 tysiąca nowych rejestracji, a liczba użytkowników nie długo sięgnie 20 000.

Czytaj też:  Kolejna premiera nowych urządzeń Xiaomi niebawem

zrzut-ekranu-z-2016-09-22-17-31-41

Na przedstawicielu Xiaomi zrobiło to duże wrażenie i nie wyklucza, że w przyszłości forum MIUIPolska znajdzie się także pod oficjalnym adresem Xiaomi: mi.com/pl.

Podziel się:

Naczelny tłumacz MIUI na język polski. To od niego wszystko się zaczęło. Współtwórca MIUIPolska.pl i Xiaomi.eu. Prowadzi serwis Xiaomi MiCenter.